back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Logistické centrum Billa začalo s inštaláciou fotovoltaických panelov, čím získa prvenstvo na Slovensku a v Čechách vo veľkosti tohto zariadenia na jednej streche

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Spoločnosť Billa s.r.o. slávnostne otvorila nový centrálny sklad v januári 2023. Nachádza sa v priemyselnej zóne Sereď-Juh. Sklad sa rozprestiera na ploche 138 202 m2. Ide o dvojpodlažný halový objekt veľkoskladu a administratívne priestory so zázemím pre cca 150 zamestnancov s rozlohu 28 500 m2. Výstavba bola zahájená poklepaním základného kameňa 11. januára 2022.

Spoločnosť od samého začiatku avizovala inštalovať na streche budovy fotovoltaické zariadenie o výkone 2,5 MWh. K samotnej realizácii prichádza práve v týchto dňoch a inštalovaných bude 5 555 fotovoltických panelov, ktoré budú pokrývať celú budovu. Logistické centrum Billa tak získa prvenstvo na Slovensku a v Čechách vo veľkosti tohto zariadenia na jednej streche.

Plánom spoločnosti Billa je pokryť fotovoltikou aj všetky svoje predajne, kde to bude technicky možné. Fotovoltaika o výkone 100 kWp je už inštalovaná na troch predajniach: v Komárne, Dunajskej Strede a Bernolákove.

Logistické centrum sa hrdí certifikátom A0+, čo znamená, že vďaka moderným technológiám sa v nových priestoroch spotrebuje o 50% menej energií na meter štvorcový. Zamestnanci využívajú technické vybavenie, ktoré im výrazne zjednodušuje prácu: inteligentné LED osvetlenie, podlahové vykurovanie, vetranie, stropné chladenie, využívanie odpadového tepla či vybavenie manipulačnej techniky lítiovo-iónovými batériami. V areáli skladu sú aj nabíjacie elektrostanice, pre osobné a nákladné autá či kamióny. „Všetky technologické celky sú napojené na systém merania a riadenia, ktorý robí z centra energeticky jeden z najúčinnejších a najmodernejších skladov nielen v skupine REWE ale aj v strednej Európe,“ povedal v čase otvorenia generálny riaditeľ spoločnosti Billa Arnd Riehl.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články