back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Riešenie pre uzatvorený most je konečne tu!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Vychádzajúc z tlačovej správy ÚV súčasnej koalície vedúcej Slovensko, už dnes môžeme povedať, že občania a hlavne diskutujúci dosiahli svoje.

Verejne prejavovaná nespokojnosť diskutujúcich s uzatvoreným mostom ponad železnicu a strach kompetentných, z odvážnych návrhov našich občanov, vedenie ÚV donútilo konať.

Podľa všetkého, vedenie Slovenskej republiky zaujali najmä návrhy občanov, v ktorých vedenie štátu kritizovali za dlhodobú nečinnosť s tým, že niektorí občania navrhujú prevziať iniciatívu do vlastných rúk a most si vybudovať svojpomocne.

ÚV sa pravdepodobne inšpirovalo práve týmito diskutujúcimi:

Za tie roky, čo sa vie že most je v zlom technickom stave už možno mohol byť vybudovaný podjazd pod železničnú trať. To je možno najlepšie riešenie, tam netreba čakať pred spustenými závorami a robiť kolóny. Asi budú musieť seredskí chlapi zobrať lopaty a vykopať ho sami, inak to nepôjde. Nie je tu žiadna autorita, čo by zjednala nápravu.

Do píči tam. Keby si pozicam miesacku od stehela tak som to mohol mat vybetonovane uz pred pol rokom a sam.
Toto je vysmech zdravemu rozumu co tu predvadza jeden aj druhy saso.
O com chcu rokovat kurva?
Postavit most trva pol rok a nie 5 rokov.
Drbliny

- Článok pokračuje pod reklamou -

Zatiaľ sa k nám dostali správy, že už na zajtrajšom rokovaní ÚV, koalícia schváli uznesenie, ktorým prenesie zodpovednosť za vybudovanie zrútenie starého mosta práve na týchto diskutujúcich, ktorých totožnosť sa už zisťuje.

Vedenie krajiny ocenilo názor občana:

Dokedy budeme este o tejto téme kecať stretávať sa a vypisovať ankety? Samé dristy … problém vyriesi len reálna práca a nie neustále tliachanie

a rozhodlo, že nám treba vyhovieť. Aj tak majú dosť starostí so schvaľovaním beztrestnosti ľudí, ktorí takéto a horšie veci v spoločnosti spôsobili.

Uznesenie ÚV bude konkrétne a obsiahne aj spôsob vykonania prác. Súčasné vedenie krajiny sa netají obdivom bývalého socialistického režimu a tak občania mesta dostanú možnosť pomôcť si v rámci „akcie Z“, ktorú si z minulosti pamätajú starší spoluobčania. Práve v akcii „Z“ boli v bývalom Československu vybudované detské ihriská na sídliskách, kultúrne domy, či iné verejnoprospešné stavby.

ÚV na základe diskusie mali osloviť aj názory občanov na spôsob prepojenia mesta Sereď pred a za železnicou. Vychádzali pravdepodobne z týchto príspevkov:

Už dávno mal byť cestný tunel pod železnicou. A netrebalo by žiaden most. Keď nebude tunel pod železnicou tak „tunel“ sa spraví tak či onak na moste

načo most, urobte tam tunel

vydrbte most dajte rampy a hotovo ,sme ako v rusku.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Anonym 26. marca 2024, 22:48
Podjazd by bol lepší. Aspoň by sa netvorili kolóny, ak by boli rampy spustené.

Preto je rozhodnuté – nebude most, ale tunel. A dokonca si ho po vzore našich predkov vykopeme sami.

Pomáhať nám budú v diskusii už spomenuté firmy z mesta, ktorých tu je dostatok.

Odborníci na správe ciest, ktorí teda už nebudú mať žiadne povinnosti okrem poberania platu a odmien, však upozornili na niektoré nebezpečné aktivity navrhované týmito diskutujúcimi:

Podporné piliere spraviť zo železa
Pozvárať podpornú konštrukciou
A režim semafórov môže fungovať.

Clovek nemusi byt statik, aby vedel, ze podopriet zelezobetonovy most drevenymi spalkami je celkom odvaha.

Ich „skvelé“ nápady je potrebné predbehnúť spustením prác skôr, ako v prípade realizácie podopretia mosta železnými piliermi namiesto drevenými, most otrasmi prechádzajúcich vlakov spadne sám.

Z mimoriadne utajeného zdroja sa nám podarilo zistiť, že ÚV jednal tak promptne z dôvodu, že má strach z ďalšieho príspevku:

To Majko píše o odškodnovani. Tiež to nemá v hlave upratané. Ľudia sa na motali na jeho slová. Co sa čudujete. Most je problém, ale Majko ho nedokáže vyriešiť. Jeho akcia bolo plytvanie síl ľudí a vodenie za nos.

Obavy ÚV totiž sú – čo keď väčšina poškodených nekonaním kompetentných pochopí, že je to práve občan, kto svojim cieleným tlakom môže pomiešať karty a rozhodnúť rýchlejšie, ako SSC stihne vyhlásiť výberové konanie na zhotoviteľa?

Najskôr bola v hre aj iná varianta a to navrhovaná týmto diskutujúcim:

- Článok pokračuje pod reklamou -

Co by sa stalo keby si Sered odkupi ten most a postavi vlastnyma silami.Myslim vsetci obcania.Strabag by nam vyrobil nove prepojenia a nosniky.Mame tu firmy ktore dokazu zburat cely stary.Uz ho mali dat dolu ked bola odstavena zeleznica a vojaci mali dat provizorny daky samonosny ako v Campingu.Co by to stalo?Nezamyslal sa niekto aj nad tym?Ale fakt co by to stalo obcana Serede a taktiez Sintavy a Dolnej Stredy?Ak je tu taky co toto dokaze preratat Skuste?Toto potrva takto roky este a ja osobne dam.

Od predaja mestu však bolo upustené a rozhodnutie padlo – nič netreba platiť, občania všetko dostávate zadarmo!! Len to zbúrajte, legálne zlikvidujte a vybudujte si nové…

Srdečne ďakujeme za určite  nie malý ústupok vedenia štátu nám občanom. Určite bol spôsobený prečitaním si príspevku diskutujúceho Roberta:

celá rodina sme volili smer. Sme spokojny. Vždy ich bude volit

Robertko, sme na Vás hrdí…

– – –

1. april – ano a nie.

Clanok vysiel skutocne na 1. aprila, no zdaleka nie je zartom! Ironicke je vlastne jedine „odobrenie“ ÚV verejne prezentovanych ziadosti obcanov.

Zial, je to tak.

Clanok je vlastne analyzou myslenia niektorych jedincov, ktori pozivaju rovnake prava vyjadrovat sa verejne, ako kazdy iny. Napriek tomu, ze su v nazoroch uplne mimo a pomylene maju aj kompetencie organov verejnej moci, samosprav a institucii. Nechapu vztahy k majetku a legislativu. A uz uplne netusia, co si vyzaduje ake povolenia,kto prislusne povolenia vydava a coho by sa dopustili ti, ktori by z verejnych zdrojov investovali miliony do opravy de yure cudzieho majetku.

Clanok je pohladom do (NE)myslenia pomerne znacnej casti naroda.
A clanok nie je fikciou az na spomenutu prvoaprilovu drobnost. Je realitou, s ktorou musime zit a vysporiadavat sa s nou stale castejsie a pri stale viac veciach, ktore ovplyvnuju nase zivoty.

A bude horsie…

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img