ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Primátor Kurbel rokoval so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy Chomom o ďalšom vývoji problematiky uzatvoreného mosta v Seredi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Mestský úrad / Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď /  Štátny tajomník Ministerstva dopravy SR Igor Choma sa dnes stretol s vedením mesta Sereď. Na stole bola opätovne otázka riešenia uzatvoreného mosta.

Od mája minulého roka trápi Sereď uzatvorená komunikácia ponad železnicu. V septembri 2023 sa na ňu mohli vrátiť aspoň peší a cyklisti a bola obnovená železničná doprava na trati popod most. Automobilová doprava má však stále zákaz, a tak obyvatelia i dochádzajúci za prácou, či záchranné zložky, musia využívať 9-kilometrovú obchádzku po rýchlostnej ceste R1.

Na pracovné stretnutie k tejto téme prijal pozvanie primátora Ondreja Kurbela nový štátny tajomník Ministerstva dopravy SR, Ing. Igor Choma, ako aj zástupcovia 91. ženijného pluku v Seredi. Na pôde mestského úradu sa informoval o aktuálnom stave tejto problematiky a boli mu poskytnuté komplexné informácie o celom probléme s mostom, až do dnešného dňa. Choma s Kurbelom zhodnotili všetky možné alternatívy riešení, ktoré dnes mesto Sereď má, ako aj ich ekonomické dopady, časovú náročnosť a celkovú efektivitu.

Zo svojej pozície štátny tajomník deklaroval nielen súčinnosť, ale aj personálnu zaangažovanosť pri pomoci mestu Sereď s cieľom čím skôr umožniť prepojenie dvoch odrezaných častí Serede pre automobilovú dopravu.

Okrem problematiky uzatvoreného mosta dostal štátny tajomník informácie aj o iných témach, ktoré rezonujú v našom meste a ktoré viac či menej súvisia s dopravou.

foto: autor

zdroj: Mesto Sereď
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Lipsic, Spisiak, Budaj, Kollar…teraz Choma. Kazdy sa sem pride pozriet, na to nase mestecko. Stale sme ale v rovnakom marazme. Ci uz kriminalnom, ekologickom, dopravnom. Bohuzial.

  9
 2. Niektorí tu boli zbytočne a potom sa vykrúcali, že nemajú ani kompetencie niečo zmeniť. Čiže časom vyplávalo na povrch, že sa prišli iba odfotiť.

  7
 3. Aj teraz sú tam ľudia, ktorý sa iba vykrúcajú, že nemajú kompetencie niečo zmeniť. Ja sa len pýtam, kto má tú možnosť konečne niečo zmeniť, to fakt sem musí napochodovať Puttler, aby sa konečne kompetentný rozhýbali?

 4. Kašlú na to, ľudia si zvykli. Kto vie kde sú peniaze čo vybrali mestský policajti od kamión isto.

  4
 5. Čo s tým teda mienite spraviť pán primátor? Pretože to že bolo stretnutie nám občanom nestačí…..

  4
 6. Do píči tam. Keby si pozicam miesacku od stehela tak som to mohol mat vybetonovane uz pred pol rokom a sam.
  Toto je vysmech zdravemu rozumu co tu predvadza jeden aj druhy saso.
  O com chcu rokovat kurva?
  Postavit most trva pol rok a nie 5 rokov.
  Drbliny

  17
 7. sak si chod pozicat tu misacku od stehela a ic to vybetonuvat sam, ked si taky husty, dpc.. ty drblina

  2
 8. Áno život pôde ďalej, ale načo máme potom takýchto ľudí, ktorý sú prisatý na štátnu kasu, hlavne že peniaze každý mesiac pípnu na účet, že? A čím dlhšie sa to bude naťahovať, tým viac štátnych tajomníkov, ministrov, poradcov a štátnych zamestnancov sa na tom výplatami priživí. Koľko Euro ešte chcete do vačku?

  4
 9. Už dávno mal byť cestný tunel pod železnicou. A netrebalo by žiaden most. Keď nebude tunel pod železnicou tak „tunel“ sa spraví tak či onak na moste

  1
 10. Už dávno mal byť cestný tunel pod železnicou. A netrebalo by žiaden most. Keď nebude tunel pod železnicou tak „tunel“ sa spraví tak či onak na moste

  3
 11. Po x rokoch co sa vie ze most je v dezolatnom stave sa UZ rokuje. Vela stastia,zabavy a smiechu do dalsich rokov rokovani,dalsich rokov vyberovych konani,buranie neratam,most padne aj sam no a potom ta najtazsia vec na svete,postavit novy most. Ale kedze sa jedna o neakych 50 metrov,vo svete unikatnej dlzky,verim ze povolaju najlepsie kapacity v obore,daju hlavy dohromady a vyriesia taku vo svete ojedinelu a unikatnu stavbu,na ktoru sa budu chodit pozerat z celeho sveta a zapise sa do ucebnic svetoveho stavitelstva !

  9
 12. V krajine, kde za 50 rokov vystavby dialnic neboli schopni prepojit dve mesta zo zapadu na vychod, je vystavba mosta v Seredi asi neriesitelna uloha.

  7
 13. Podľa Národného kontrolného úradu až 1 717 slovenských mostov je v zlom až havarijnom stave. Celé dlhé roky bola zanedbávaná diagnostika a prehliadky mostov. Dnes už bývalý minister dopravy Andrej Doležal sa v roku 2020 pokúšal vo vláde presadiť takzvaný mostný program. Na investície do mostov žiadal 30 miliónov ročne. Nedočkal sa však podpory…
  P.S.Som zvedavý,či z týchto mostov vyberú práve ten seredský…

  2
 14. Pán Kurbel ,už by ste mali aj niečo robit ,lebo nie len most neviete spraviť ,ale ani zdravotníctvo v Seredi.

  2
 15. Anonym nadomnou, spoj sa s tym clovek co si chce pozicat miesacku a spravit to, budete pekna dvojka.
  strasni blbci

  1