back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Vzdelávanie detí hravo a na bicykli

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

OZ Mám rád Cyklistiku – MrC |  Deti tretích ročníkov z CZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi si spestrili deň v škole jazdou na bicykli, pričom sa naučili aj množstvo zaujímavých a dôležitých vecí.

V spolupráci s pani preventistkou z MsP Sereď mali deti vytvorený zaujímavý program plný zábavy, hier ale zároveň aj vzdelávania a zbierania skúseností z jazdy na bicykli. Keď chceme, aby naše deti volili na dochádzanie do školy zdravšiu a ekologickejšiu alternatívu akou je mama taxi, je potrebné aby brali jazdu na bicykli ako prirodzenú vec a nemali z nej strach. K tomu je potrebné, aby poznali pravidlá cestnej premávky, pohyb po chodníku či cez priechody pre chodcov, ale hlavne dbali na svoju bezpečnosť. Tá je najdôležitejšia a preto bola jednou z hlavných tém.

Bolo úžasné počuť od detí, že všetky do jedného jazdia na bicykloch aj doma a majú k tomuto spôsobu dopravy už vybudovaný pozitívny vzťah. Dobrým krokom pre podporu dochádzania do školy na bicykloch sú aj nové parkovacie miesta pre bicykle, ktoré boli v areály školy vybudované len nedávno.

Deti si okrem množstva vedomostí a zážitkov odniesli z tejto aktivity aj malé darčeky v podobe zvončekov na bicykle a pracovných zošitov na tému cyklistiky.

Ďakujeme v neposlednom rade aj učiteľkám z CZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi za pomoc a ochotu zapojiť sa do tejto aktivity.

 

- Článok pokračuje pod reklamou -

Táto aktivita bola bola zo strany nášho občianskeho združenia realizovaná v rámci projektu „Bicykel ako nástroj pre zelpšenie kvality ovzdušia“, ktorý bol podporený z Nadácie Slovenskej sporiteľne.

zdroj: FB/OZ Mám rád Cyklistiku – MrC
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie