ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Obyvatelia z bytových domov môžu dvakrát v roku dostať veľkokapacitný kontajner

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď  / Potrebujete veľkokapacitný kontajner na nepotrebné veci zo svojej domácnosti či pivnice? Obyvatelia bytových domov môžu požiadať o pristavenie kontajnera na uloženie starých nábytkov, kobercov, sanitárnej keramiky, či iných objemných odpadov a to až dvakrát ročne. Službu zabezpečí mesto bezplatne, resp. bude hradená z vašich uhradených poplatkov za odpady.

V prípade záujmu o takýto kontajner pred váš bytový dom je potrebné obrátiť sa so žiadosťou na svojho správcu bytového domu. Nevykladajte svoje odpady ku kontajnerovým stojiskám, znečisťujete tým verejný priestor a hrozí vám pokuta do 30 eur.

Pre obyvateľov z rodinných domov je z rovnakých zdrojov hradený servis zberu objemného odpadu priamo z pred rodinných domov, ktoré sa v Seredi tradične koná na jar a na jeseň. Najbližší termín zberu objemného odpadu od rodinných domov je 26. resp. 28. február.  Odpady je potrebné mať vyložené pred rodinným domom v deň zberu do 6:00 hod. rannej.

Využívajte zberný dvor

Ak sa vám výnimočne nahromadí väčšie množstvo odpadu, nevytvárajte neporiadok vo vašom kontajnerovom stojisku, vedľa neho a tobôž nie v prírode. Na zbernom dvore môžete celoročne odovzdať všetky vytriedené zložky komunálnych odpadov a to bezplatne (okrem stavebného odpadu, ten je za poplatok).

 

- Článok pokračuje pod reklamou -

Na zbernom dvore nie je možné odovzdať:

– odpadové pneumatiky,

– nespotrebované lieky a zdravotnícke pomôcky,

– odpad vznikajúci pri výkone činnosti tvoriacej predmet podnikania fyzickej osoby – podnikateľa.

Zberný dvor mesta Sereď: Cukrovarská ulica č. 4347, tel.: 031 787 41 03

 

Ilustračná foto: MsÚ

zdroj: Mesto Sereď

 

- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie