back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Nepýtajme sa Budaja, čo urobil za dva roky, ale Tomčányiho, čo NEurobil za viac ako tri desaťročia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Prakticky žiaden záujem verejnosti nevzbudilo osadenie drevených krížov do svahu lúženca, ktorý je odpadom po bývalej Niklovej huti v Seredi. Na krížoch boli nalepené nápisy spomínajúce ministra ŽP Jána Budaja a k tejto činnosti sa nik neprihlásil. Ak sa jednalo o súčasť kampane niekoho konkrétneho, veľa ľudí asi neoslovila.

Ak mal niekto záujem spojiť existenciu skládky s dvojročným pôsobením ministra vo funkcii, evidentne mu to nevyšlo. Skládka lúženca je tu totiž desaťročia, prakticky pol storočie znečisťuje životné prostredie a z tohto obdobia viac ako tri desaťročia je vo verejných volených funkciách (najskôr poslanec MsZ) súčasný primátor Martin Tomčányi.

Práve samospráva a to nielen seredská, mala už dávno intenzívne konať v záujme občanov a nie až po podanom trestnom oznámení Občianskym združením  Občan rozhodni, kedy nekonanie vo veci, resp. slabý záujem vec riešiť samosprávou, začalo byť až príliš nápadné.

Žiaľ ani dve petičné iniciatívy občanov vedené až príliš zmierlivým tónom bez skutočného poukázania na škodlivosť skládky na ľudský organizmus, nepriniesli dostatok podpisov. Záujem občanov totiž nevzbudili.

Intenzívne prášenie popolčeka na mesto dokumentujeme takmer štyridsať rokov. Máme dostatok materiálov preukazujúcich účelové presúvanie skládky, resp. majetku medzi niekoľkými firmami (konateľ zostáva rovnaký) so zanechávaním záväzkov na firmách predošlých. Model ako v prípade spoločnosti GreenCon Recycling, ktorú vedenie mesta dokonca finančne dotovalo. A máme dokumentáciu potvrdzujúcu žiaden, alebo len minimálny záujem samosprávy o riešenie problému.

Náhoda? Odpoveď rovnako hľadajte tam, kde ju nájsť môžete. Ak budete chcieť.

- Článok pokračuje pod reklamou -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img