Socialistické korunkové uzávery od zberateľa Jakuba Kopernického našli miesto v Múzeu totality

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ide o korunkové uzávery, ľudovo povedané „babárničky“ a poznáme ich všetci z limonád, piva či sódy. Vlastne väčšiny nápojov balených do sklenených fliaš.

Boli aj za socializmu, aj keď nie tak nápadité a v takom množstve, ako teraz.

Jedným z významných vyslovene svetových zberateľov je aj Jakub Kopernický z Bratislavy. Vo svojej zbierke má viac ako osemdesiatosem tisíc uzáverov, čo ho radí na prvé miesto na Slovensku a medzi prvých asi dvadsať zberateľov uzáverov na svete.

Jakub nám o svojej záľube porozprával niekoľko zaujímavostí aj na kameru:

Jakub navštívil aj Múzeum totality a neprišiel naprázdno. Do múzea venoval niekoľko desiatok cenných uzáverov z čias socializmu. Okrem nich aj staré socialistické fľaše od Pepsi Cola a limonády.

Za cenný darček srdečne ďakujeme.

Spomínate si na ne?

                 

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. A čo takto ,začať to nazývať múzeum prosperity.A od 2020 apríla múzeum totality.

  2. Miloš 6. júla 2022, 21:50 – Uz viac ako styri mesiace sumarizujem materialy do jednej samostatnej vitriny o porevolucnej totalite.

    Nemaj obavy, bude tam za svoje praktiky mat miesto Meciar, Fico, a vsetci ti, ktori akosi pozabudli na to, ze politika ma byt sluzbou obcanom, ktori ich platia.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články