back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Dal prednosť chodkyni, no kolobežkára si na priechode asi nevšimol – Objektívmi kamier Mestskej polície, 19. časť

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Na videu je zachytená nehoda, kde vodič motorového vozidla nedal prednosť na prechode pre chodcov osobe idúcej na elektrickej kolobežke. Na tejto situácii je zaujímavé, že vodič vozidla ukážkovo dal prednosť chodkyni idúcej cez priechod a ďalej si už pravdepodobne nevšimol kolobežkára, ktorý vošiel neskôr na priechod.

Pre vodiča elektrickej kolobežky platia podľa zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke rovnaké pravidlá ako pre cyklistov. Vodič elektrickej kolobežky môže podľa zákona jazdiť vpravo po cyklotrasách a chodníkoch; v prípade, ak tie nie sú dostupné, tak po pravom okraji vozovky, prípadne po pravej krajnici. Majiteľ elektrickej kolobežky nesmie viesť kolobežku bez držania riadidiel, ťahať za ňou iné predmety, ktoré by sťažovali riadenie kolobežky. Kolobežkári môžu jazdiť po chodníkoch, musia však jazdiť veľmi pomaly a dodržiavať rýchlosť chôdze.

Z tohto prípadu si treba zobrať iba ponaučenie, že vodič vozidla musí mať istotu a riadne sa presvedčiť, či v mŕtvych uhloch nemá chodcov, kolobežkárov alebo iné vozidlá.

Veľmi málo stačí, aby došlo k nešťastiu. Sekundy rozhodujú! Buďte pozorní, zodpovední a vždy sa radšej 2 krát sa presvedčte či môžete prejsť križovatkou.“ – uviedla k prípadu Mestská polícia Sereď.


Pozrite aj:

Aj po Seredi sa potulujú podvodníci – dôchodkyni predstieral pomoc, no nakoniec ju mal okradnúť – VIDEO

- Článok pokračuje pod reklamou -

 

Bezpečnosti na cestách a prevencii sa venujeme tu:

Ďalšie nehody a incidenty zachytené objektívmi kamier MsP si môžete pozrieť tu:

Objektívmi kamier Mestskej polície

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články