back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

NAKA si dnes prišla pre 14-ročného chlapca, ktorý odoslal do školy výhražný mail, že je v škole bomba – VIDEO – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

ŠÍRENIE POPLAŠNEJ SPRÁVY BUDE PRE MLADÍKA DRAHÝ ŽART!

Dnes realizovala Národná kriminálna agentúra policajnú akciu s krycím názvom „ŠKOLA“, pri ktorej zadržala 14-ročnú mladistvú osobu v súvislosti s podozrením zo spáchania trestného činu šírenie poplašnej správy.

Toho sa podozrivý mladistvý mal dopustiť dňa 7. 5. 2024, keď zaslal na riaditeľstvo jednej zo základných škôl v okrese Brezno výhražný email, v ktorom sa mal vyhrážať tým, že je v škole bomba.

Na základe výbornej kooperácie viacerých zložiek Policajného zboru a intenzívnej operatívno-pátracej činnosti národnej kriminálnej agentúry v spolupráci s odborom počítačovej kriminality Prezídia Policajného zboru bol odosielateľ emailu do 24 hodín vypátraný a zadržaný.

Aktuálne prebiehajú so zadržaným mladistvým ďalšie nevyhnutné procesné úkony potrebné k zabezpečeniu dôkaznej situácie a vyhodnoteniu reálnej hrozby.

Polícia varuje, že šírenie bombových hrozieb môže byť posudzované aj ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, za ktorý hrozí aj doživotný trest. Za šírenie poplašnej správy hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody 3 až 8 rokov.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Následky takéhoto nerozvážneho konania sa dotýkajú nielen pôvodcu šírenia poplašnej správy. Ohrozovať bezpečnosť spolužiakov nie je žart!

Takéto udalosti môžu byť traumatizujúce nielen pre deti a mládež školského zariadenia, kde k incidentu došlo, ale aj pre rodinných príslušníkov pôvodcu výhražného emailu, ktorých dôsledky jeho nerozvážneho konania môžu osobne zasiahnuť. V neposlednom rade takéto nerozvážne konanie traumatizuje celú spoločnosť.

zdroj: Polícia Slovenskej republiky

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ 8.5.2024 o 20.56 hod.

Tlačová správa MV SR:

ŠÍRENIE POPLAŠNEJ SPRÁVY 14- ROČNÝM MLADÍKOM MÁ TRESTNO-PRÁVNU DOHRU, VYŠETROVATEĽ NAKA MU VZNIESOL OBVINENIE!

Dnes realizovala Národná kriminálna agentúra policajnú akciu s krycím názvom ,,ŠKOLA“, pri ktorej zadržala 14-ročnú mladistvú osobu v súvislosti s podozrením zo spáchania trestného činu šírenie poplašnej správy. Toho sa podozrivý mladistvý mal dopustiť dňa 7. 5. 2024, keď zaslal na riaditeľstvo jednej zo základných škôl v okrese Brezno výhražný email, v ktorom sa mal vyhrážať tým, že je v škole bomba.

Na základe výbornej  kooperácie viacerých zložiek Policajného zboru a intenzívnej operatívno-pátracej činnosti národnej kriminálnej agentúry v spolupráci s odborom počítačovej kriminality Prezídia Policajného zboru bol odosielateľ emailu do 24 hodín vypátraný a zadržaný. S podozrivou zadržanou osobou boli vykonané neodkladné procesné úkony, vrátane výsluchu tejto podozrivej osoby.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie 14-ročnej mladistvej osobe z okresu Brezno za trestný čin šírenie poplašenej správy. Po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ obvineného dnes 8. 5. 2024 vo večerných hodinách prepustil, nakoľko vykonaným šetrením neidentifikoval žiadne dôvody na väzobné stíhanie obvinenej osoby.

Polícia opakovane upozorňuje, že za šírenie poplašnej správy hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody 3 až 8 rokov. Následky takéhoto nerozvážneho konania sa dotýkajú nielen pôvodcu šírenia poplašnej správy. Ohrozovať bezpečnosť spolužiakov nie je žart! Upozorňujeme, aby sa potenciálni páchatelia zdržali takéhoto konania a zvážili dôsledky svojho správania a jeho trestno-právnu dohru. Takéto udalosti môžu byť traumatizujúce nie len pre deti a mládež školského zariadenia či širokú verejnosť, kde k incidentu došlo, ale aj pre rodinných príslušníkov pôvodcu výhražného emailu, ktorých dôsledky jeho nerozvážneho konania môžu osobne zasiahnuť. V neposlednom rade takéto nerozvážne konanie traumatizuje celú spoločnosť.

 

  • Súvisiace témy
  • NAKA
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články