back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Iba 16-ročný opitý tínedžer nabúral cudzie auto a z miesta chcel utiecť. Neušiel však policajtovi, ktorý v čase voľna náhodou prechádzal okolo

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Kurióznu nehodu vyšetrujú policajti Okresného dopravného inšpektorátu v Banskej Bystrici. Len 16-ročný mladík v areáli firmy na Partizánskej ulici v Banskej Bystrici nasadol do cudzieho vozidla a „rozhodol sa previezť“. To všetko napriek skutočnosti, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia a ešte aj v stave po požití alkoholu.

Vozidlo, ktoré si na svoj výlet vyhliadol, však malo defekt. Pri vychádzaní z areálu firmy si to náhodou všimol kolega z dopravnej polície, ktorému práve skončila služba a prechádzal okolo. Pristavil sa pri aute a chcel vodiča upozorniť, že má na kolese defekt.

Vodič však nereagoval a pokračoval v jazde na hlavnú cestu. Po pár metroch však nezvládol riadenie a narazil do zvodidiel na moste.

Kolega pribehol k nemu, preukázal sa služobným preukazom a vyzval ho, aby si pripravil doklady a zotrval na mieste do príchodu hliadky, ktorú privolal. Mladý muž vystúpil z auta, povedal, že on nešoféroval a dal sa na útek smerom k železničnej trati.

Policajt ho dobehol a priviedol naspäť k miestu nehody, kde si ho už prevzali službukonajúci kolegovia z dopravného inšpektorátu.

Dychová skúška potvrdila u vodiča prítomnosť alkoholu v prepočte viac ako 2 promile. Polícia v Banskej Bystrici začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Ďakujeme všímavému kolegovi, ktorý aj v čase voľna svojou pohotovou reakciou zabránil možným oveľa horším následkom, ktoré mohol mladý opitý (ne)vodič za volantom auta napáchať.

zdroj: Polícia SR
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články