back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Organizovaná skupina lovila mužov na zoznamke. Polícia ich všetkých zadržala

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III intenzívnym vyšetrovaním a operatívnou činnosťou odhalili páchateľov, ktorí na internetovom fóre pre dospelých nadviazali komunikáciu s viacerými poškodenými pod vymysleným ženským profilom a viedli s nimi komunikáciu so sexuálnou tematikou.

Poškodení zaslali svoje intímne fotografie v domnienke, že komunikujú s dospelou ženou. Následne po zaslaní fotografií im volal muž vydávajúci sa za otca maloletej dcéry. Ten im oznámil, že ich dcéra sa po prezretí fotografií psychicky zrútila a rozbila telefón. Z toho dôvodu ich žiadal o náhradu za rozbitý telefón v rôznych sumách s hrozbou, že ak nezaplatia, tak ich nahlásia na polícii. Poškodení z obavy oznámenia skutku na polícii zaslali stovky eur na rôzne účty.

V rámci množstva vykonaných procesných a operatívnych úkonov došlo k zadržaniu štyroch osôb, boli vykonané domové prehliadky a iné zaisťovacie úkony. Všetkým zadržaným osobám vyšetrovateľ vzniesol obvinenie za pokračovací zločin vydierania v súbehu s prečinom podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva a formou účastníctva.

Obvineným hrozí trest odňatia slobody na 4 roky až 10 rokov. V prípade dvoch obvinených bol vyšetrovateľom spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby.

 

zdroj: FB/Polícia SR
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články