ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Železničná, aj cestná infraštruktúra sa rozpadá

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

S opravami správca komunikácie nestíha ani v Seredi. Hlboké jamy vo vozovke spôsobujú problémy vodičom, postupne ničia ich autá a niektoré sú dokonca na takých miestach a v stave priamo ohrozujúcom bezpečnosť cestnej premávky.

Výrazne poškodená vozovka je aj na výjazde zo Serede a to konkrétne na Trnavskej ulici. Ide o úsek – výjazd / primájač na rýchlostnú komunikáciu R1 v smere na Trnavu.

Situácia so stavom vozovky nie je o nič lepšia ani na vjazde do mesta z rovnakého smeru. Keďže ide o jeden úsek cesty možno by stálo za zamyslenie – prečo? Neznamená to nekvalitne urobený povrch vozovky?

Je potrebné pripomenúť, že nedostatočné značenie na R1 pre kamióny smerujúce do logistických centier spôsobuje ich zbytočný prejazd Trnavskou ulicou a následné manévrovanie  kamiónov s návesmi do zákazov vjazdu (kamiónom), či ich otáčanie sa tam,kde to je pre dlhé súpravy minimálne problematické. V tom „lepšom“ prípade cez Trnavskú a Bratislavskú ulicu „len“ tranzitujú a skončia v kruhovom objazde medzi Sereďou a Veľkou Mačou rovnako, ako keby po R1 Sereď úplne obišli a použili by plánovaný výjazd smerom na Sládkovičovo.

Nedoriešením dostatočného (nateraz vlastne akéhokoľvek) navádzania kamiónov sú spôsobované škody, minimálne nadmerné opotrebenie na cestnej infraštruktúre v meste.

- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

  1. Fico najskôr musí vyhovieť všetkým kriminálnikom a zločincom aby náhodou chudáčikovia nedostali vysoké tresty. No a potom keď ostane čas na slušného, dane platiaceho občana, potom sa moooožno niečo udeje rýchlosťou spojenia Bratislavy a Košíc diaľnicou.

    7
  2. Za 50 rokov nebolo mozne prepojit zapad a vychod nasho ministatu dialnicou. Vsetko sa len plata, flakuje, narychlo opravuje. Aj cesty aj kolajnice. Niekde su useky kde s velkou slavou prehrmi vlak 120 kou, co je uz inde pomaly na sniech. Niekde je zasa znizena rychlost na 10 km/h kvoli lomu v kolajach, hnilych podvaloch atd. Na zaplakanie…nic tu uz nefunguje. A ako pise klasik Majko “ a bude horsie“ tak ma pravdu. Ti co su teraz pri valovoch to nedaju do poriadku ani keby chceli…

    5