back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Multifunkčnú ľadovú plochu v Šoporni kolektívne využili deti z materskej školy zo Serede

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Slovenský zväz ľadového hokeja s podporou samospráv otvoril postupne od apríla 2022 do decembra 2023 v šiestich obciach a mestách multifunkčné ľadové plochy s prestrešením. Milovníci korčuľovania ich nájdu v Hriňovej, Lipanoch, Tvrdošíne, Hurbanove, Hanušovciach nad Topľou a najnovšie v Šoporni. Financované boli zo zdrojov Slovenského zväzu ľadového hokeja a z príspevku Fondu na podporu športu.

Malá multifunkčná ľadová plocha v Šoporni vyrástla v areáli Základnej školy na ulici J. A. Komenského. Slúžiť bude najmä žiakom na rozvoj pohybovej gramotnosti, ale aj mládeží zo širšej spádovej oblasti. Rozmery sú 40 x 20 metrov. V lete sú plochy pokryté multifunkčným povrchom, na ktorom je možné prevádzkovať viacero ďalších športov potrebných pre všeobecný pohybový rozvoj detí.

Ľadovú plochu individuálne využívajú i obyvatelia Serede. V rámci akcie „Športom ku zdraviu“ ju kolektívne navštívili aj deti z Materskej školy na Murgašovej ulici.

Spoločné korčuľovanie s učiteľkami a rodičmi bolo pre nich veľkým zážitkom, pretože niektoré deti nikdy predtým na korčuliach nestáli. Niektorí sa na ľade hýbali s istotou, zatiaľ čo iní sa museli držať pomocnej ruky alebo odrážadla. Výsledkom bola radosť, zlepšenie pohybu na ľade, koordinácie a rovnováhy.

Ľadovú plochu plánujú využívať aj základné školy v pôsobnosti mesta Sereď. Prvé rokovania primátora Ondreja Kurbela s riaditeľkami škôl a starostom obce Šoporne Adriánom Machom už prebehli, na ktorom riešili možnosti využívania novej ľadovej plochy v tejto obci seredskými žiakmi.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img