back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Festival Cyklocestovanie sa vrátil do Serede!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sereď | Od prvého ročníka medzinárodný fesival Cyklocestovanie vznikol v Seredi. No zotrval tu len prvý rok. Ignorovanie festivalu vtedajšou samosprávou túto dnes už tradičnú aktivitu vyhnalo mimo mesto.

Ďalšie ročníky boli v Bratislave a Trnave, kde vedenie mesta veľmi ochotne poskytlo útočisko ľuďom túto aktivitu pre cyklocestovateľov takmer desaťročie pripravovanú bez nároku na akúkoľvek odmenu.V prípade prvých ročníkov dokonca na vlastné náklady.

Staršie ročníky s popismi a fotodokumentáciou nájdete aj v archíve SoL.

Vo štvrtok večer do DKAFFE nielen za sereďanmi prišiel Gusto Štibrányi, 72 ročný sústavne aktívny človek, ktorý  na elektrobicykli bez podpory a sám prešiel  25 000 km z Aljašky na juh Južnej Ameriky, až na miesto, ktoré je snom každého cestovateľa – Ushuaia.

Gusto Štibrány  so svojou unikátnou cestou a výkonom pravdepodobne bude zapísaný do Guinessovej knihy rekordov.

Film natočený na svojej ceste premietol dokonca 2X a to nielen pre tých, ktorí na diskusiu prišli neskôr. Stál za pozretie,ako aj Gustove pútavé rozprávanie o zážitkoch, ale aj plánovaní takto náročnej  300 dní dlhej cesty.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Veríme,že aj ďalší ročník medzinárodného festivalu Cyklocestovanie sa uskutoční v Seredi a nájde tu svoje trvalé miesto.

Priestor DKAFFE pripravený na festival Cyklocestovanie 2023

             

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img