Archívy SeredOnLine

30 rokov Slovenska – oblastné a školské kolo súťaže na ZŠ J.A. Komenského

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

ZŠ J.A. Komenského Sereď /  V symbolický dátum 30. novembra sa na našej škole konalo oblastné a školské kolo súťaže 30 rokov Slovenska. Tridsiatka sa však v súťaži objavila ešte raz, a to po sčítaní všetkých súťažiacich. V oblastnom i školskom kole súťažilo rovnako po 15 žiakov.

Žiaci si najskôr zmerali svoje vedomosti o Slovensku vo vedomostnom kvíze. Mohli ukázať, že sa orientujú nielen vo svete slovenského športu, ale aj v kultúre, kuchyni, hudbe, vo filme, divadle a výtvarnom umení. Bodový zisk mohli posunúť do plusových hodnôt pri tvorbe a realizácii rečníckeho prejavu venovaného tomuto výročiu. Výsledky boli tesné, víťazi však jasní.

V oblastnej súťaži sa na 3. mieste umiestnili žiaci Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi, na 2. mieste skončilo družstvo žiakov zo Šintavy. Víťazmi sa stali žiaci zo Základnej školy v Pate.

V školskom kole súťaže sa na 3. mieste umiestnili žiaci Ema Fidlerová, Peter Mihina a David Kordiak. Druhí skončili Matúš Kubíček, Matej Helienek, a Matej Macejko. Víťazmi sa stali žiaci Matúš Kurek, Adam Krivošík a Šimon Štefák.
Víťazom blahoželáme! Všetkým zúčastneným týmto ďakujeme za účasť. Zároveň ďakujeme i mestu Sereď za vecné ceny, ktoré do súťaže venovalo.