back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Berlin, mesto do ktorého smerujú aj migranti. Ako vyzerá dnes?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sme sa boli pozrieť v piatok. A úprimne – sklamanie pre nás, čo sme Berlín videli pred desaťročím a veľakrát skôr.

Špina, množstvo grafitov úplne všade, historické budovy nevynímajúc. Odpadky na verejných priestranstvách, množstvo žobrákov a – mesto stráca to, čo dlhodobo charakterizovalo Nemcov.

Reportáž z dnešného hlavného mesta Nemecka prinesieme onedlho.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. NU, už sa tešíme. A bohužiaľ, ich vzor nás rýchlo dobieha. A ako ďalej, pán premiér? PS ako nositeľ P.S. ? /Postskriptum/

 2. Vladimír Palko onoho času povedal: Slovensko bude buď kresťanské, alebo nebude. Veľká a varujúca pravda. Vo všetkých zmenách, ktoré sa v dejinách ľudstva udiali, mala viera v takého, či onakého boha svoju deštrukčný podiel. Európu začína ovládať Islam. Vyznáva ho zatiaľ „iba“ 1,9 miliardy obyvateľov planéty. Kresťanov je o niečo viac ako 2 miliardy. Tak čoho sa máme báť, či nie?
  Angela Merkelová, bývalá kancelárka Nemecka a neskôr líderka Európskej únie pritiahla svojou pomýlenou politikou masového prijímania migrantov do štátov Európskej únie „nových“ Európanov. Šťastím v nešťastí je, že Slovenské republika je chudobná, a tým zúfalcom z Afriky a prednej Ázie u nás tisíc eurové podpory nehrozia.
  Trochu škodoradostne tých migrantov Nemcom doprajem. Špina a grafity je to najmenšie zlo.
  Výstavba mešít, No – go zóny, gangy a nepokoje už začali. Vitajte v svete bezbrehej slobody!
  Máme smolu. Na čele podivného spolku nazývanom Európska únia sú politici, ktorí základy Európy programovo likvidujú?

 3. Zaujimave, ze ten podivny spolok ti nevadil ked sa v meste cerpali eurofondy a ty si fasoval odmeny. Jaaj, to ty si ich vlastne programovo likvidoval.

 4. Kurt Tackman 30. októbra 2023, 14:51 Pri – Lubos, myslis sa. Prave ze diskutujuci nad Tebou nekritizoval autora (teda Teba), ale Tvoj sposob fungovania / parazitovania na systeme, ktory nasledne nehanebne kritizujes.

 5. Ak mozem doplnit …mne vadi naozaj ten blby nazor. Ale v skutocnosti na autora …vlastne seriem. Damy, prepacte mi moju francuzstinu…

 6. p.Majko a Pariz bude este horsi,chceme ist stale do toho „vyspeleho“jadra? smer rusko tiez velmi zly napad,smer zapadna europa, sami vidime co za chliev sa stalo z tolko ospevovanych vyspelych metropol,to,ze sme v riti uz citime vsetci,otazka je kam sa budeme nasledovne roky uberat.bezbreha sloboda a neoliberaliznus nas zrazili na kolena.

 7. figo 30. októbra 2023, 18:19 Pri – Europazial skutocne smeruje do sraciek.

  Na jednej strane vymierame a na strane druhej, cielena a kontrolovana migracia sa nedari, mozno o nu nie je zaujem.

  Tak teda dopustame, aby hranice prekracovali junaci bez vzdelania a dokladov, ktori nasledne mozu byt bezpecnostnym rizikom vsade tam, kde ich svata vojna vyhlasena tisic kilometrov on nas zavedie.

  Tu je prva cast Berlina:
  https://www.seredonline.sk/2023/10/30/berlin-ako-si-ho-pamatam-a-aky-je-dnes-1-cast/

  Druha bude o sucasnosti…

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie