back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Zvieratá na ihriská rozhodne nepatria!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Miriam Klottonová, odd. životného prostredia a údržby mesta Sereď /   Pre niekoho možno zbytočná informácia, lebo VIE.  Pre iných zbytočná informácia,  lebo aj tak nerešpektujú nikoho a nič.

Na mesto sme prijali viacero podnetov  od obyvateľov sídlisk, ktorí sa sťažujú na to, že bezprostredne pri detských prvkoch venčia ich susedia svojich miláčikov napriek tomu, že je v okolí iný priestor na ich venčenie. Že na upozornenie od susedov nereagujú, príp. pohnú plecom ako im to je jedno. Je nepochopiteľné ak takto konajú majitelia svojich miláčikov, ktorí ani nemajú na ihrisku svoje hrajúce sa dieťa. Samozrejme venčenie miláčika neospravedlňuje ani tých, ktorým deti sa na ihrisku hrajú.

Každý prevádzkový poriadok obsahuje aj informáciu, že je zakázané vodiť do areálu detského ihriska psov, mačky a iné domáce zvieratá.  A už vôbec nie je povolený voľný pohyb zvierat.  Pre tých, ktorí nevedia čítať sa umiestni osobitná zákazová tabuľka „zákaz vstupu so psom“ s vyobrazeným piktogramom. Tieto tabuľky niekedy na ihriskách boli, postupne sa demontovali, nakoľko je to samozrejmá a logická vec, pre všetkých uvedomelých obyvateľov. Informácia sa objavuje „iba“ už na spomínanom prevádzkovom poriadku ihriska.

Navyše pristúpime prostredníctvom Mestskej polície nielen ku kontrole zameranej  na evidenciu psov, ale aj častejšej kontrole na ich voľný pohyb a „venčenie“ na detských ihriskách. Ten, kto nerešpektuje zákaz voľného pohybu psa, sa dopúšťa priestupku a hrozí mu pokuta do výšky 33 eur. Nehovoriac o tom, že zvieratá bez dohľadu majiteľa môžu ohroziť zdravie či život ľudí. Môže prísť k útoku zvieraťa na ľudí či na iné zvieratá.

Takýmto nepríjemným udalostiam sa dá zabrániť dodržiavaním základných pravidiel majiteľov zvierat, no najmä ohľaduplnosťou a rešpektom voči iným, hlavne deťom a starším osobám.

A na záver. Čo sa týka psích exkrementov, chceme vyzvať ľudí, aby ich zbierali. Je to kde vyhodiť, len si to treba vziať na zodpovednosť a po svojom miláčikovi poupratovať. Nevenčiť ho voľne a tváriť sa, že nie je Váš.

- Článok pokračuje pod reklamou -

 

zdroj: Mesto Sereď
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. 2 dni po sebe najprv na ihrisku Rybyčka a ihrisku Mlynárska sme sa stretli s exkrementami na kamienkoch pri hracích prvkoch v ohradenom priestore.Zodpovední majitelia psíčkov…

 2. Áno sú ľudia a je ich veľa čo prídu s dieťatom na ihrisko a zároveň na ihrisku venčia aj psov rôznej veľkosti.Od malinkého po veľkých dunčov.

 3. Sa tvária že ich nevidíme. súhlasím s názorom nad mnou že by v paneláku psy boli spoplatnení.

 4. vy debili nado mnou, keď neviete, že pes je spoplatnený, tak sa radšej neozývajte…. A tie peniaze idú aj na vaše rite, lebo tých pár sáčikov čo dáva mesto nestojí ani štvrtina toľko čo daň za psa. Daň je rovnaká aj keď má pes 2kg aj 50kg. Treba dať daň za to, že rodina má 2 a viac áut. Neboli by všade parkoviská a bolo by viac parkov a zelene.

 5. Téma psov na ihriskách je stará, ako to ihrisko…Dnes pre poniektorých neplatia žiadne pravidlá nikde v živote, škoda sa nad tým pozastavovať, k ničomu to nevedie, iba ku konfliktom…

 6. 2022
  V súvislosti s venčením psov operátori monitorovali celkovo 2541 osôb, pričom iba v 7 prípadoch bolo zistené neodstránenie exkrementu od psa.

 7. Čiže keď sa pes vychnápe na pieskovisku a následne to majiteľ psa odstráni, tak je všetko v poriadku.

 8. a to si vycital z pismenkovej polievky ci ako?

  V prípade znečisteného pieskoviska ÚVZ SR odporúča kontaktovať jeho prevádzkovateľa. Ten má podľa zákona povinnosť čistiť a udržiavať pieskoviská, teda minimálne raz za týždeň ho prekopávať, prehľadávať a polievať pitnou vodou. Povinnosť výmeny piesku zákon prevádzkovateľom nestanovuje. Ak sa prevádzkovateľ o pieskovisko nestará, orgán verejného zdravotníctva mu môže uložiť pokutu od 150 eur do 20 000 eur.

  Zodpovednosť za starostlivosť o pieskovisko má prevádzkovateľ

  cize, prevadzkovatel ma kamery a vidi co sa deje. ked nezakroci zanedbava si svoje povinnosti..,. atd. alebo to chces nakreslit?

 9. Pes je spoločníkom nielen pre osamelých a starých,vie byť oddaný a prítulný, dá najavo svoju lásku a vernosť .To že je nevychovaný jeho majiteľ,on neovplyvní . Ľudia, ktorí nemajú radi zvieratká, nemajú radi ani ľudí.

 10. Tá posledná veta je iba prázdna fráza. Poľahčujúcou okolnosťou je, že nie je z tvojej hlavy.

 11. Cez cyklotrasu prechádzajú aj miestne zvieratá ako kozy či ovce. Na pieskovisku nájdete aj striekačky od narkomanov ale v rohoch bytoviek aj exkrementy od ľudí alebo zvratky. Samozrejme, že sú ľudia, ktorí nemajú vychovanie ale drvivá väčšina majiteľov psov po svojom zbierajú. A ja aj po cudzom ak je blízkosti a dám do koša aj smeti, ktoré sú mimo kontajnéra po ľuďoch, ktorí sa neuráčia hodiť smeti na odpadkového koša.

 12. Vsetci psickari v mojom okoli si potme este aj zasvietia baterkou alebo mobilom, len aby to zdvihli a vyhodili. Ved vencia tade denno denne a ak by si neupratali, za par dni by stupali po svojom…Najde sa par jednotlivcov co to bohuzial ignoruju, tych je nastastie menej.

 13. A ten Pán s Legionárskej čo má ale zo 15 mačiek a tie majú dalšie mačky,sadne si na lavičku ako je ihrisko drevené a hrajká si snima,krmí ich aj pod autami,a mačky idú spokojno sa vy…ť do pieskoviska,a potom sa tam majú malé deti hrať??? V pieskovisku exkrementov??? Nik stým nič nerobí,lebo dávajme pozor tam sú mačky,obídme ich ako hnus,nechcem vedieť čo musí byť za smrad v tej bytovke kde Pán býva a chová tie mačky…

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie