back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Turnaj o pohár primátora mesta Sereď bolo fantastické šípkarske podujatie

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

OZ Sereď Darts Club /  Po letnej prestávke sa do nášho mesta konečne vrátili šípky a generálku na blížiacu sa 5. sezónu seredskej šípkarskej ligy si náš klub nemohol predstaviť lepšie.

V sobotu 19.8.2023 sa stretlo 100 šípkarov v našom milovanom Bowling Centrum Dolná Streda pri prvom ročníku Turnaja o pohár primátora mesta Sereď.

50 prihlásených dvojíc vytvorilo nezabudnuteľnú a priateľskú atmosféru, ktorá sa pre seredský klub stala legendárnou. Chceme sa poďakovať všetkým šípkarom za vašu ochotu cestovať niekoľko desiatok kilometrov, aby ste si u nás zahrali milované šípky. Prišli ste k nám zo všetkých kútov západného Slovenska a po prvom ročníku máme vďaka vám latku nastavenú veľmi vysoko. Predvádzali ste úžasné výkony. Ešte raz, ďakujeme všetkým zúčastneným.

Turnaja sa zúčastnili tímy z: Bratislavy, Nitry, Trnavy, Topoľčian, Šale, Serede, Šúroviec, Komjatíc, Malženíc, Vrbového, Šintavy či Galanty

Hneď na úvod by sme chceli taktiež poďakovať primátorovi mesta Ondrejovi Kurbelovi, ktorý tento turnaj otvoril nielen príhovorom, ale aj hodenou prvou šípkou turnaja a musíme uznať, že keby sa tomuto športu trochu viac venuje, určite by bol z pána primátora výborný šípkar.

Naše obrovské poďakovanie patrí aj mestu Sereď, ktoré náš klub veľmi podporuje a na tento turnaj zaobstaralo aj poháre pre najlepšie dvojice tohto večera. Aj s pomocou mesta, sponzorov a samotných šípkarov sa nám podarilo vynoviť priestory, v ktorých hráme. Môžeme s určitosťou potvrdiť, že máme jedny z najkrajších a najväčších priestorov medzi šípkarskými klubmi na Slovensku a sme na to patrične hrdí.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Ešte raz ďakujeme všetkým za vašu podporu na našej ceste vytvoriť z klubu Sereď Darts Club jeden z najlepším šípkarskych klubov na Slovensku.

Späť ale k turnaju. Pripravených bolo nielen 130 klobás a desiatky párkov, ale aj 10 terčov na ktorých hralo 50 dvojíc. Od prvých zápasov to bol neúprosný boj o každú výhru v skupine, ktorá vás približovala k postupu do finálového pavúka. A nehralo sa len o poháre a večnú slávu, ale po prvýkrát na našom turnaji sme mali garantované prize money a teda 4 najlepšie dvojice sa mohli tešiť aj na finančnú odmenu.

Šípky si k nám prišli zahrať aj také známe mená ako Tomislav Rosandič, Michal Jančo, Miroslav Rajnoha alebo Miro Klopan, ktorých šípkarska komunita veľmi dobre pozná.

Vo veľmi silnej konkurencii sa však nestratili ani seredskí hráči a 6 dvojíc so Seredčanmi sa dostalo medzi najlepších 32 dvojíc celého turnaja. Sledovali sme naozaj nielen dramatické, ale aj famózne zápasy, ktoré zdvíhali divákov zo sedadiel. Každou časťou pavúka sme boli viac a viac vo vytržení, nakoľko sa našim hráčom veľmi darilo a blížili sa k vytúženým pohárom.

V semifinálne sme už vedeli, že poháre a umiestnenie má Seredský klub isté, nakoľko sa v zápase o finálovú účasť stretli dve seredské dvojice: Braňo Toncr, Lukáš Slíž a Andrej Takáč, Dušan Javor. Tento zápas zvládla lepšie prvá dvojica a mohli sa tak tešiť na finálne proti vynikajúco hrajúcej dvojke Daniš – Bödör.

Finále však ovládli trnavskí šípkari, ktorí ukázali svoje skúsenosti a došli pre krásny putovný pohár. Gratulujeme chalani.

My by sme chceli pogratulovať našim chlapcom k 2. a 3. miestu z prvého ročníka turnaja o pohár primátora. Ďakujeme za vaše predvedené výkony, bola to radosť sa na vás pozerať.

Všetkým ostatným zúčastneným ďakujeme a pevne veríme, že sa takto spoločne o rok znovu stretneme. Budeme sa tešiť. Športu zdar, šípkam zvlášť.

 

- Článok pokračuje pod reklamou -

1.Miesto: Daniš – Bödör

2.Miesto: Toncr – Slíž

3.Miesto: Takáč – Javor

3.Miesto: Holka – Porubský

 

Projekt vznikol s podporou mesta Sereď

foto: autor

zdroj: Mesto Sereď
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img

Ďalšie články