back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Polícia v spolupráci s hereckými osobnosťami varuje pred hoaxami

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM| Do novej kampane Policajného zboru sa zapojili významné osobnosti slovenského kultúrneho života. Jej cieľom je vyzvať spoločnosť k spolupráci v boji proti dezinformáciám.

Božidara Turzonovová, Zuzana Fialová, Kristína Svarinská a Marián Mitaš sa rozhodli podporiť novú edukačnú kampaň Policajného zboru, ktorá bude distribuovaná formou krátkeho videa na sociálnych sieťach polície.

„Chcel by som sa poďakovať hereckým osobnostiam, za spoluprácu v našej preventívnej kampani. Vplyv dezinformácií a informačných operácií je citeľný každý deň. Ak chceme v rámci hybridnej vojny uspieť, potrebujeme aktívnu súčinnosť a podporu verejnosti,“ povedal prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

Vo videu vystupuje fiktívna rodina, ktorá oslavuje životné jubileum jej najstaršej členky, ktorá ako darček dostane nový telefón. Po jeho zapnutí sa seniorka stáva terčom útoku dezinformácií, ktoré jej začali ponúkať algoritmy sociálnych sietí a ďalšie zdroje.

Ciele kampane je možné vnímať v dvoch rovinách:

➡️upriamenie pozornosti na zraniteľnosť (nielen) seniorov, ktorí sú vystavovaní vplyvom dezinformácií vďaka moderným technológiám

- Článok pokračuje pod reklamou -

➡️apel na širokú verejnosť, aby sa zapojila do boja proti dezinformáciám, keďže ide o celospoločenskú hrozbu, ktorej čelíme ako jeden národ
Policajný zbor bude v blízkej budúcnosti pokračovať v podobných edukačných kampaniach s cieľom ochrany demokratického zriadenia a eliminácie vplyvu hybridných hrozieb z domáceho a zahraničného prostredia.

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články