back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Prigožin sa vzbúril a rýchlo postupuje. On sa nebúri voči režimu, ale chce prevziať velenie.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Stručné hodnotenie situácie
1️⃣ Prigožin sa vzbúril a rýchlo postupuje. Krátkodobo je to dobrá správa, ale neradujme sa. On sa nebúri voči režimu, ale chce prevziať velenie. A to nie je dobrá správa, pozerajúc na jeho profil a staršie vyjadrenia. Treba pozorne monitorovať a byť pripravený na nepredvídateľný vývoj.
2️⃣ Putin si svojim vyhlásením vybral, hoci reálnee nemal na výber. Ak chcel upratať Prigožina, tak už premrhal čas. V prípade Šojgua a Gerasimova, je už tiež neskoro a všetko by mu skolabovalo. Strategicky prehral už po prvých dňoch vojny, kedy nenašiel odvahu stiahnuť sa.
3️⃣ To, čo pozorujeme, je mocenský boj ruských oligarchických a mocenských štruktúr. Ak sú realisti, ukončia vojnu na Ukrajine a skonsolidujú si moc doma. Ak sú blázni, môže nás čakať nekontrolovaný kolaps jadrovej mocnosti či ďalšia eskalácia.
4️⃣Fašisti, Fico, Blaha a podobní, jedným slovom proruskí kolaboranti, budú teraz opäť zalezení, tak ako to urobili 24.2.2022. Potom si vypočujú rady svojich marketérov a pokyny z Moskvy a prídu s bojom proti letným horúčavám alebo s niečim podobným. Najviac by ma prekvapili, ak by žiadali NATO o ochranu Moskvy.
5️⃣ Výnimku tvorí istý ECH, ktorý v strachu o stratu svojej výplaty už ryčí o západnom liberálnom puči, ktorý v jeho srdci blízkom Rusku neprejde. Vy si ho nevšímajte, ale špecialisti by sa mu mali venovať čo najskôr.
6️⃣ Internetom koluje rozhovor Prigožina a námestníka ministra obrany Junusbeka Jevrukova v Rostove nad Donom, v sídle veliteľstva Južného vojeského okruhu (RUS). 35 rokov som strávil v armáde, riadil som rozsiahle bojové operácie medzinárodných síl, cvičil som spojeneckých generálov a ich štáby, aj pred nasadením do reálnych operácií. Ale takýto bizarný rozhovor by som nečakal ani vo sne.
📶Na záver: Ani generáli nepredvídajú všetko. Práve na deň, kedy sa v Rusku dejú veci, sme si naaplánovali dôležité koaličné rokovanie. Takže sa na chcíľu odmlčím a počkám si, až sa všetci politici a analytici vyjadria a potom to okomentujem. 😀
Zdroj:FB
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články