Archívy SeredOnLine

Seredčania sú Majstrami Slovenska vo FLAG FUTBALE

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Dňa 25. mája sa na Základnej škole J. Fándlyho konalo divízne finále Majstrovstiev Slovenska pre Západoslovenský kraj vo flag futbale, určeného pre žiakov 4. ročníka základných škôl ( článok z podujatia si môžete pripomenúť tu: Flag futbal na škole ). Škola v semifinále skončila na prvom mieste, čím si zabezpečila postup do celoslovenského superfinále.

Divízne finále pre Stredoslovenský kraj pokračoval 30. mája v Žiline. Víťazi semifinálových kôl sa napokon stretli 13.06.2023 v Šamoríne, kde sa konali Majstrovstvá Slovenka vo FLAG FUTBALE.

Športové podujatie trvalo dva dni, súčasťou bol aj sprievodný programom a účasť mnohých športových osobností. Po slávnostnom nástupe a príhovore organizátorov sa odohral finálový zápas s víťazmi Žilinského kraja, ktorý žiaci zo Serede vyhrali 34: 24 a naši reprezentanti sa stali Majstrami Slovenska vo Flag futbale.

Vo víťaznom tíme hrali: Hana Vrtíková, Tereza Kubánková, Nella Gašparíková, Maxim Kulich, Samuel Grman, Filip Ončo, Jakub Blaho, Igor Červeň, Radoslav Jelínek, Oliver Taufer, Lukáš Oplt, Kamil Oplt. Učiteľka Andrea Gombáriková uviedla: „Bol to pre nás úžasný zážitok, plný emócií a radosti. Deti boli neskutočné! Nechali na ihrisku svoje srdiečko, do každej akcie išli naplno a spolu vytvorili jeden perfektný tím, na ktorý sme veľmi pyšní. Okrem medailí a krásnej „ ušatej“ trofeje si náš Maxim Kulich odniesol ocenenie MVP- Najužitočnejší hráč. Všetkým v mene školy blahoželám a ďakujem!“