back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Deň MV SR aj pre najmenších v sobotu 10. júna

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

MV SR |MM| Pri príležitosti tohtoročných osláv Medzinárodného dňa detí sa na Slovensko konalo množstvo podujatí pre najmenších. Aj zamestnanci rezortu vnútra spolu s hasičmi, policajtmi a Športovým centrom polície spojili sily a pre verejnosť  pripravili akciu s názvom DEŇ MV SR AJ PRE NAJMENŠÍCH.

S prípravou podujatia pre verejnosť všetkých vekových kategórii obzvlášť so zameraním pre tých najmenších  sme začali s trojmesačným  predstihom a od štartu akcie, ktorá sa uskutoční v sobotu 10. júna 2023 na Akadémii Policajného zboru, nás delí  len 5 dní.

Odpočítavajte zostávajúce dní spolu s nami, prijmite a šírte naše pozvanie ďalej. V bohatom programe si každý príde na svoje.

Vstup je zdarma.

Dopraviť sa na miesto akcie v priestoroch Akadémie Policajného zboru na  Sklabinskej  1 v Bratislave môžete vlastnou dopravou alebo autobusmi liniek 52 a 56. /V spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava sú pripravené veľkokapacitné autobusy./

 

- Článok pokračuje pod reklamou -

Podujatie odštartuje o 10. hodine futbalovým zápasom štyroch družstiev, bude sa žrebovať, kto si s kým zmeria sily

  1. družstvo: štátny tajomník MV SR Tomáš Oparty a jeho tím (ďalší 2 zamestnanci rezortu vnútra a 3 žiaci ZŠ Jána Amosa Komenského v Bratislave)
  2. družstvo: riaditeľ odboru dopravnej polície prezídia PZ Tomáš Vrábel a jeho tím ( ďalší 2 zamestnanci Prezídia Policajného zboru a 3 žiaci)
  3. družstvo: viceprezident Hasičského a záchranného zboru Jozef Voľanský  a jeho tím  (ďalší  2 zamestnanci HaZZ a 3 žiaci)
  4. družstvo: zlatí olympijskí medailisti Peter a Ladislav Škantárovci a ich  tím  (Peter Mlynár-účastník troch olympijských hier a 3 žiaci)

O 12. hodine  pozdraví prítomných návštevníkov  minister vnútra SR Ivan Šimko, ktorý odovzdá ocenenie víťazom futbalového turnaja a  bude k dispozícii pre média, odpovie na otázky návštevníkov.

Pre najmenších sú  počas celého dňa pripravené športové súťaže

Deti si môžu vyskúšať streľbu z laserovej pušky na 5 terčov. Pri presnom zásahu terč zasvieti. Keďže máme tieto trenažéry dva, tí súťaživejší si môžu dať medzi sebou súboj, kto trafí 5 terčov skôr.

Beh, skok, hod a chôdza sú základné pohyby človeka a ich správne zvládnutie vytvára predpoklad na správny rozvoj každého dieťaťa. Pohybové zdatnosti si môžu deti otestovať na atletickej dráhe.

Od 10. do 17.30 hod.  môžete zhliadnuť  statické a dynamické ukážky zásahov bezpečnostných zložiek:

  • zlaňovanie z vrtuľníka,
  • likvidácia požiaru horiaceho auta,
  • vyslobodzovanie zranených z havarovaného vozidla, služobné psy, šteniatka, kone,
  • ukážka hasičského športu.

Pripravený je aj koncert Hudby MV SR či prehliadka historických vozidiel.

Vyskúšať si môžete strelecký a veslársky trenažér, hokejovú a hádzanársku bránu, prekážkovú dráhu, príslušníci Policajného zboru predvedú návštevníkom simulátor nárazu, merač rýchlosti, analyzátor dychu či „okuliare opitosti“

Získať viac informácii  môžete  pri náborovom stánku pre záujemcov o vstup do Policajného zboru.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Zúčastnite sa autogramiády a získajte podpis od medailistov Danky Bartekovej, Veroniky Vadovičovej, Jána Volka, Jozefa Ninisa, Samuela Jaroša, Klaudii Medlovej a K4 v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img

Ďalšie články