ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Žalostný stav socialistickej výroby (1989) – reklamácie až 77% !!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Pozitívne spomienky na socializmus a blúznenie o kvalitných výrobkoch produkovaných v továrňach, kvalitných potravinách, dovolenkách pre každého, bytoch zadarmo a vymoženostiach o ktorých sa nám dnes nesníva, dokážu nabúrať snáď len dobové dokumenty vtedajšej štátnej televízie. Práve tieto dokumenty natočené a vysielané v danej dobe, by mohli aspoň trochu otvoriť oči mladším, ktorí socializmus (našťastie?) nezažili na vlastnej koži.

Ono to totiž nebolo „len“ o Železnej opone a streľbe na hraniciach na ľudí túžiacich opustiť „blahobyt socializmu“ hlásaný komunistami, ale aj o nekvalitných potravinách, výrobkoch a stále väčšom vzďaľovaní sa vyspelému západu.

Problémy s kvalitou mali všetky závody a keď už o nich verejne hovorili aj v štátnej a komunistami kontrolovanej televízii, tak išlo o problémy skutočne značné.

Toto bola realita…

Problematike sme sa venovali aj tu:

Za socializmu až tridsať percent výrobkov nepustila zo závodov už vnútorná kontrola kvality

- Článok pokračuje pod reklamou -

- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Neviem, kde, kto a čo kupoval, ale vodárnička Darling od výrobcu Sigma Olomouc je u nás v prevádzke od roku 1972. Jej 50 ročná funkčnosť je v rozpore s týmto opľúvacím článkom, za čo sa autorovi ospravedlňujem.

 2. Miloš ešte stále ťa baví kydať na všetko z minulosti ? Brat mal motorku JAWA 350 a bola stará viac ako 20. rokov ked ju plne funkčnú predal. My sme mali doma mrazák 120.l viac ako 30.rokov. Aj dnes sa vyrába veľa šmejdov ale to ty vidieť nechceš !
  Zlatí komunisti !!!
  Oproti týmto liberálnym potkanom sa žilo 100 X ľahšie !
  A píš si tu nezmysly aké len chceš !

 3. bicykel Favorit – najlepší ako som mal,možnože aj trochu spomienok na mladosť,ale bol parádny!

 4. „Za socializmu až tridsať percent výrobkov nepustila zo závodov už vnútorná kontrola kvality“ – áno, toto je pravda. Dnes to už v pohode pustia 🙂

 5. Spominaci pozrite si dokument o hocicom socialistickom. Ale davam do pozornosti dobovy dokument o vyrobrobe vozidiel skoda 1203

  Aka to bola mizeria socialistickej vyroby ze nedosli zo zavodu do mototechny po vlastnych a poceste sa pokazili.

 6. Televízor Tesla Color 110ST, tri krát za mesiac sme ho vliekli autobusom do opravy, opachu ťažkú 50 kíl, to bolo terno.

 7. Dokedy budete vyhľadávať nedostatky za socializmu? Nech žije kapitalizmus! Žerieme odpad, čo nechcú Nemci vyhodiť, z mäsa tečie Dunaj, výrobky-jednorazovky na jedno použitie, záručná doba 2 roky, reklamácia takmer nedostupná, ovocie na druhý deň zhnité… A konečne, koľko rodín si v tom čase postavilo domy? Z toho, že bolo tak zle? Bolo by na čase, aby sa už s tým prestalo, s tým nekonečným posudzovaním! Už to ľudí nebaví, aby sa stále vracalo k minulosti. Keby bolo teraz omnoho lepšie bolo by to na mieste. Možno, že niektorým áno, ale väčšine nie.

 8. Práčka Zanussi kúpená v 1980,vydržala 22 rokov,telka Sony Trinitron už je v garáži,ale funkčná, vtedy tie firmy vyrábali kvalitu,dnes sa ich kvalita riadne znížila, možno si zobrali príklad zo socializmu,známemu sa v januári niečo pokazilo v elektroaute,dodanie náhradnej súčiastky teraz v apríli..vitajte v dobe elektrickej..