back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

„Kto má moc v rukách, ten má pravdu“ – kruté a neľudské metódy ŠTB za socializmu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Trvalo viac ako tri desaťročia, pokým občianska spoločnosť začala bývalej ŠTB, jej činnosti a dôsledkom nedostatočného vysporiadania sa s týmto zločineckým totalitným zoskupením ďaleko presahujúcim 17. november 1989.

Žiaľ, záujem pomerne značnej časti verejnosti nie je za účelom poznania faktov o činnosti ŠTB za socializmu, ale hlavne pokusov o diskreditáciu ľudí, s ktorých životmi sa dobre platení ŠTB-aci  svojvoľne zahrávali.

Štátna bezpečnosť v totalitnom režime bola zločineckou organizáciou s praktikami, ktorým súčasný človek ťažko uverí. A to sa musí o ne najskôr zaujímať.

Podstatne viac ako Slováci, sa tejto časti histórie venujú Česi a to aj v sérii dokumentov „ŠTB: přísně tajné“.

Dokumenty si vie záujemca dohľadať, my dávame link na jedno z videí, ktoré by mohlo k ďalšiemu záujmu o našu históriu vzhľadom na jeho obsah prispieť.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. V dnešnej dobe platí niečo podobné. Kto má v rukách médiá, ten má pravdu. Vidíme to dennodenne. A kto sa odkloní od „našej pravdy a názorov“ je nepriateľ. Vitajte v dobe liberálnej.

 2. Kto do nich nerýpal,tomu dali pokoj. A vedeli byť vdační,nie ako táto liberálna hrôzovláda.

 3. Radšej komunista,ktorý je otvorene komunistom,a je ním vždy,ako títo hajzli falesni,pokrytecky,ktorí sa postavia vždy na stranu moci,len aby mohli mať moc a výhody.A v tejto dobe je ich neúrekom.

 4. Autorovi ušla v prvom odseku asi myšlienka. čo začala teda spoločnosť po 30 rokoch ????
  ( asi v zápale boja a návale inšpirácie)

 5. Mne to tiez pride cudne. Chyba tam sloveso. Nieco sa po 30 rokoch zacalo, len mi nie je jasne, ze co. Mne to skor pride, ze je vsetko po starom. Konfidenti STB aj ten uplne najznamejsi su nadalej vo verejnom zivote, vo vlade, aj medzi „Demokratmi“. Co sa teda po 30 rokoch ohladom STB teraz zacalo?

 6. Trochu od veci :
  Tati,tati ty si sa v noci posral ?
  Nie synáčik,prečo sa také čosi pýtaš ?
  Lebo som počul mamu ako sa pýtala : dokedy budem ešte stískať to mäkké hovno ?

 7. Bolo by dobré keby ľudia čo pracovali v štb nabrali odvahu a porozprávali ako fungovala štb. Inak sa niekto na spisoch len priživuje a vytvára nové konšpiracie podobne ako štb. Čoho sa boja bývalí eštebáci, nikto ich do väzenia nezatvorí.

 8. Anonym 3. apríla 2023, 15:42 – oni ZIAL nepotrebuju hovori, ako fungovala STB. Oni do znacnej miery pretavili overeny system do praxe hned, kedy pochopili, ze nebudu nie ze obeseni na kandelabre, ale ani potrestani.

  Vyborne sa so starym rezimom v danom momente vysporiadali Rumuni.
  Preto nas v eliminovani korupcie v state a realnych zmenach uz davno predbehli.

  Rumunsko dokazalo vygenerovat Europsku prokuratorku, Slovensko vzhladom na nevysporiadanie sa s minulostou nema ani na vygenerovanie moralne cisteho GP.

 9. „Kto, je bez hriechu, nech prvý hodí kameň!“
  Nuž pán Majko už odsúdil GP, v súlade s mienkotvornými médiami, bez ním toľko dovolávaných dôkazov , konkrétností.
  Prečo nehovoria o GP, keď použil 363 aj v prospech koalície. Že by im to nesedelo do ?
  ich hry? Alebo aby národ nevedel, že jedná čestne ? Neprezlieka kabáty, to ich se…..

 10. No práve,takéto kecy nemôže brať človek vážne.Kazde jedno použitie 363 je odôvodnené,a to poriadne,A potom dôjdu taký experti,a nepáči sa im to.Zakon,a ešte raz zákon,ústava, je tu na to,aby ho každý dodržiaval,aj polícia a hlavne polícia.Robite si z toho trhací kalendár,ako sa vám hodí,a len sa špekuluje,ako ten zákon obist.Vy len nechajte GP na pokoji.

 11. Vymyslené obvinenie na Kalináka, práve o tom hovoril Fico novinárom, vykonštruované na Lipšicovej prokuratúre nech žije novodobé štb.

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie