ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Na Srholcovej „Bráne slobody“ je takých mien , čo boli zabití na Železnej opone, vyše štyristo.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
jeden pán z facebooku mi napísal výhradu k objaveniu zväzku ŠtB, pre ktorý som pred 32 rokmi odišiel z vedenia VPN , aj z politiky : že vraj som urobil zmluvu s diablom.
Táto inkvizične ladená formulka by možno mohla byť na mieste, ak by som bol v minulosti vstúpil do služieb komunistickej vnútornej tajnej služby, ŠtB. Alebo ak by som – ako napr. pán prezident Pavel – vstúpil do komunistickej rozviedky. Alebo ešte viac – ak by som bol vstúpil do im nadriadenej sily, zločineckej KSČ.
Ale ja som – v pozícii prenasledovaného – dal mojim prenasledovateľom iba prísľub, ktorý som nikdy nenaplnil.
Prečo? Lebo pre mňa bol č-s štát potom, čo som vyšiel ako 19 ročný z väzenia , už iba zväčšeným väzenským táborom. Chcel som pred svojim prenasledovateľmi a väzniteľmi utiecť. V mene úteku z na slobodu boli u nás ľudia neraz nútení zabíjať. A ešte častejšie boli sami zabíjaní. Na Srholcovej „Bráne slobody“ je takých mien , čo boli zabití na Železnej opone, vyše štyristo.
Som presvedčený, že prenasledovaný a väznený človek má právo na sebaobranu pred prenasledovateľmi a väzniteľmi – a to aj prostredníctvom lži, zatajovania, alebo zbrane.
Ja som ale pre svoju slobodu nechcel nikoho zabiť. Bránilo mi v tom moje presvedčenie. Súdiť dnes tých z nás, čo sme mali odvahu bojovať s ŠtB aj klamať, a oklamať nepomerne od nás silnejšiu totalitnú moc – to iste môžete. Máme tu slobodu. Ale aby to bolo férové, skúste vysvetliť aj to, že akým právom nás súdite? Ako ste vy osobne obstáli voči poznaniu, že svoj život už prežijete len v totalite? A čo ste po tomto poznaní urobili proti moci ŠtB a komunistickej strany?
Zdroj: FB
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Za hranice utekali iba všiváci ktorí nemali čisté svedomie alebo si tu nedokázali tak nahrabať ako si predstavovali. Všetci ostatní si tu žili celkom spokojne.

 2. 7.05
  Ty chrapun bolsevicky. Ty a tebe podobni bolsevicki hazli zdochnut ste mali davno. Ziadne vylihovanie v base. A aj s vasimi rodinami, aby ste sa uz nemohli kotit.

 3. Anonym 5. februára 2023, 7:05 , 5. februára 2023, 7:15 – na “vsivakov” kydaju iba darmozraci, co sa nevedia uplatnit v kapitalizme a vyse 30 rokov sa nevedia vysporiadat s realitou

 4. Pise tam, ze pred 32 rokmi odisiel z politiky. Ako to mysli ten svoj odchod? Ja co si pamatam, tak bol vzdy poslanec. Len za inu stranu vzdy. V tomto je rekordman medzi poslancami urcite. Aj teraz uz smeroval k Dzurindovi. A po dvoch rokoch jeho posobenia na poste ministra zivotneho prostredia podala Europska komisia zalobu na Slovensku republiku za neplnenie prislubov v oblasti odpadov.

 5. Dávam za pravdu Anonymovi 5.február 2023, 7.45. Tým všivákom je Anonym 7.05. Je to jeden arogantný, odporný hajzel, ktorý sa dominuje za sudcu, ktorý všetko a každého odsudzuje. Všade bol, všetko vie. Kde bol vtedy, kde bol v tom čase? Čo dokázal on, okrem týchto jeho trepania ? Čo sa naváža do Budaja? Už niečo počul, tak hurá, zase máme sa čoho chytiť a začať múdrovať. Ak niekto bude potrebovať radu, zájdite si k nemu, on vám poradí!

 6. Ci to zase nebude ten hrdinsky pohranicnik. Ten co branil stastny spanok nasich deti proti darebakom zvnutra. Chuj durnyj nekulturnyj.

 7. Bodaj by nebola spoločnosť polarizovaná, keď sú v politike štbáci aj desiatky rokov po…

 8. Pred 32 rokmi kvôli tomu odišiel z VPN, teraz odísť nechce. Pred 32 rokmi odišiel z politiky, je v nej dodnes. Zvláštne.

 9. V ČR si z bývalého príslušníka ŠtB spravili prezidenta, a dokonca bol ten prezident niekoľko rokov vo vedúcej funkcii NATO a všetci v tom NATO s tým boli v pohode, to tu teraz budeme ozaj odsudzovať každého kto sa objaví v spisoch ŠtB?
  Nie som volič ani fanúšik p.Budaja no myslím si že to je celé na hlavu postavené odsudzovať ho za to čo bolo v minulom režime, a som presvedčený, že väčšina tých čo na neho kydajú skutočnú totalitu ani nezažili. Ale čo už, taký sme my Slováci, hejtujeme niekoho za niečo o čom nemáme ani šajnu, hlavné je kopnúť si.
  Mne osobne je úplne jedno či bol niekto v KSČ alebo v ŠtB, ak je ten človek vzdelaný a vie čo robí tak z neho nespravíme zametača chodníkov len preto že bol pred viac ako 30r v nejakej strane alebo inštitúcii, ten človek môže byť 100x kvalifikovanejší a teda pre spoločnosť užitočnejší než tí čo si dnes spravia dve vysoké školy (hlavne také aká je v Sládkovičove😂)
  Viete vy vôbec koľko ľudí všetkých možných profesií bolo v KSČ alebo aj ŠtB a to sme ich všetkých mali poslať do vyhnanstva alebo z nich bezdomovcov spraviť? Zrazu proste už nebol niekto dobrý elektrikár, automechanik či lekár alebo učiteľ lebo bol komunista?

 10. V bývalom Československu bolo viac ako 1,5 milióna členov KSČ. Asi mali byť všetci vystrieľaní?

 11. V 89. to bolo 1.7 mil. clenov ksc v republike. Vynasob to styrmi – pocet clenov rodiny a vyjde ti kua cislo tych, ktori boli ,,v strane,,.
  Vacsina ich tam bola bud zo strachu, alebo pre akusi vyhodu. Prijatie deti na skolu, lepsia pozicia v praci, byt, rekreacia, pas von…
  To len hrdinski obrancovia hranic a skurvenci si pochvaluju tu dobu budovatelskych uspechov.

 12. Asi by mali by mali byť – tak podľa vyjadrovania Anonyma v prechádzajúcich komentároch. Je zaujímavé, že nikto sa nevyjadruje minulosti k našim politikom, ktorí rozkradli a rozpredali majetok štátu. Nebola to privatizácia, ale rabovanie. K nim sa nikto nevyjadruje, lebo z archívu zmizli ich spisy, nakoľko mali k ním prístup. Budaj k ním prístup nemal, aby spis zlikvidoval. Kto stál na tribúne, kto išiel s kožou na trh? Budaj, Kňažko, Gál. Keď nehrozilo nebezpečie, kto sa ujal vedenia? Bolo by na čase, aby s týmito hlúposťami prestalo, lebo máme iné vážne problémy, ktoré treba riešiť a nie odvádzať pozornosť k takýmto blbostiam.

 13. Otazka pre toho hrdeho pohranicnika: Koho si vlastne chranil na tej hranici? Ked utekali len vsivaci ktori nemali ciste svedomie a nedokazali si tu nahrabat, naco im bolo treba branit utiect? Ved nech idu a skodia na zapade, nie? Ci ty si chranil zapad pred nimi? Vysvetli

 14. Budaj, vedel čo bola štb a predsa podpísal spoluprácu, čo ho k tomu viedlo podpísať spoluprácu s štb? Jeto divné.

 15. Všetci čestní ľudia prekračovali, prekraçujú a budú prekračovať štátne hranice cez hraničné prechody na to určené ….

 16. Tiež mi to príde ako odpútavanie pozornosti od iných problémov, smutné je že vyťahujú viac ako 30 rokov starú záležitosť, keď spreneveríte 10 miliónov a prídu vám na to po 10 rokoch tak to je premlčané ale keď po viac ako 30 rokoch odhalia takúto kravinu tak to podstatné je a treba ho ukameňovať. Všetko je to špinavá politika.

 17. Pánovi Budajovi nikto z nás nesiaha ani po členky. V spisoch ŠtB roky figuroval ako prenasledovaný. Bol na čele nežnej revolúcie. Nesúďte, nekonšpirujte, užívajte si slobodu, za ktorú tak horlivo bojoval.

 18. Myslím, že tebe by skôr poslúžila, lebo hovoríš z cesty. Ty keby si niekoho neurážal, asi by si ani nemohol žiť. Asi to ťa drží pri živote. Ešte nič pozitívne tu od teba nebolo.

 19. Nežnú revolúciu organizovala štb o tom netreba pochybovať. Budaj bol muž nula a aj to tak zostane. Viac ako rok sa tajilo že bol spolupracovník. Či Budaj klame alebo nie, žijeme v demokracii a to je podstata, vždy sa dá niečo zmenit, budú slobodné voľby.