back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Na Srholcovej „Bráne slobody“ je takých mien , čo boli zabití na Železnej opone, vyše štyristo.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
jeden pán z facebooku mi napísal výhradu k objaveniu zväzku ŠtB, pre ktorý som pred 32 rokmi odišiel z vedenia VPN , aj z politiky : že vraj som urobil zmluvu s diablom.
Táto inkvizične ladená formulka by možno mohla byť na mieste, ak by som bol v minulosti vstúpil do služieb komunistickej vnútornej tajnej služby, ŠtB. Alebo ak by som – ako napr. pán prezident Pavel – vstúpil do komunistickej rozviedky. Alebo ešte viac – ak by som bol vstúpil do im nadriadenej sily, zločineckej KSČ.
Ale ja som – v pozícii prenasledovaného – dal mojim prenasledovateľom iba prísľub, ktorý som nikdy nenaplnil.
Prečo? Lebo pre mňa bol č-s štát potom, čo som vyšiel ako 19 ročný z väzenia , už iba zväčšeným väzenským táborom. Chcel som pred svojim prenasledovateľmi a väzniteľmi utiecť. V mene úteku z na slobodu boli u nás ľudia neraz nútení zabíjať. A ešte častejšie boli sami zabíjaní. Na Srholcovej „Bráne slobody“ je takých mien , čo boli zabití na Železnej opone, vyše štyristo.
Som presvedčený, že prenasledovaný a väznený človek má právo na sebaobranu pred prenasledovateľmi a väzniteľmi – a to aj prostredníctvom lži, zatajovania, alebo zbrane.
Ja som ale pre svoju slobodu nechcel nikoho zabiť. Bránilo mi v tom moje presvedčenie. Súdiť dnes tých z nás, čo sme mali odvahu bojovať s ŠtB aj klamať, a oklamať nepomerne od nás silnejšiu totalitnú moc – to iste môžete. Máme tu slobodu. Ale aby to bolo férové, skúste vysvetliť aj to, že akým právom nás súdite? Ako ste vy osobne obstáli voči poznaniu, že svoj život už prežijete len v totalite? A čo ste po tomto poznaní urobili proti moci ŠtB a komunistickej strany?
Zdroj: FB
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články