back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Ďalšia technika do fotokomory a profesionálny tank s pračkou na filmy

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Presne tieto dôležité a dnes už ťažko na trhu zohnateľné kúsky do fotokomory skončili v MÚZEU TOTALITY. V niektorých prípadoch ide síce o duplicitné technické vybavenie, keďže rovnaké už máme neváhali sme a techniku sme zakúpili. Onedlho už nebude vôbec, alebo minimálne nie v tak mimoriadne zachovalom stave.

Spolu so zväčšovákom a množstvom súkromných diapozitívov nejakej rodiny z Bratislavy, sme do múzea zakúpili aj spomenutú profesionálnu vývojnicu a pračku filmov – tank a profi leštičku na fotografie. Stav zakúpených vecí svedčí o minimálnom používaní tejto techniky a hlavne o jej výbornom skladovaní minimálne po dobu posledných štyridsať rokov.

  

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

- Článok pokračuje pod reklamou -

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Video z Múzea totality:

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články