back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Pohľadnice so socialistickou propagandou

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Ďalšie mimoriadne zachovalé pohľadnice z čias socializmu sme získali od zberateľa z Trnavy rozpredávajúceho svoju zbierku. Ide o pohľadnice s V.I. Leninom, pionierov, so socialistickými heslami a pohľadnicu Pionierskeho tábora  ROH.

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

- Článok pokračuje pod reklamou -

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Video z Muzea totality:

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Boli to zlaté časy … potom prišiel rok 1989 a s ním samí zlodeji a podvodníci …. stačí si prelistovať čo za“ čudá“ za tých 33 rokov sedelo v parlamente …

 2. Boly. Slate casi
  Moj dedo lenivi dostal bit a v robote len pil a kradol.

  JA TERAS ZA sa kapytalismu musym robit abi som mal c.oo do hubi!!!1!!

  Za to mose capitova, Heker a Nať !!1!!

  Mi bes vzdelania vam mudrim ukaseme ako minujeme diktaturu a komunismus.

 3. Pripájam sa k predošlým , staré zlaté časy , veľmi rád by som sa k nim vrátil …

 4. Tak nesmraď na demokratickom Slovensku a padaj do Severnej Korei.
  Tam mas ten ekonomicky nezmysel doteraz.

 5. Ty gec utretý do záclony od svojho otca kde si nechal svoj idol Budaja prezývaného v štb domovník ty skurvysyn smrad a rakovina v jednom.

 6. Podla slovnika musis byt bud mentalne retardovany alebo uboha socka co to nikde nedotiahla.

  Do komunizmu by si sa hodil ty nulák.

 7. Ľidia sa za komančov mali radšej nie ako teraz – stačí pozrieť diskusiu koľko hlupákov inému praje smrť , prípadne jeho najbližšiu rodinu nazýva vulgarizmami…čoskoro budeme mať dúhu v povinnom vyučovaní už v škôlke … c🆗Oti

 8. Halo komunista.
  To LSNS , Republika, harabinovci maju taketo vyjadrovanie a milovnici komunizmu a putlera.

  Vzdelaní úspešní sa chovaju s uctou k cloveku co si to zasluzi

 9. Nic take neexistuje ako neoliberalny fasista. Tam si chod volit origoš fašistov z LSNS

 10. Chod naspat si dostudovat zakladnu skolu dejepis . Taky ignorant co nevie co znamena fasizmus by nemal mat volebne pravo

 11. Za komunistov stačilo chodiť do práce, nerýpať do režimu a každý sa mal dobre …. samozrejme tu boli aj darebáci, ktorým sa nechcelo pracovať a tak sa snažili utekať za hranice , niektorým darebákom sa to aj podarilo ….Ja som nebol ani komunista a v podstate si nemám na čo sťažovať, akurát na to, že som idiot bol v 1989 štrngať na námestí a pomohol som nastoliť vlády darebákov, zlodejov, idiotov, vekslákov, feťákov, aj jednu falošnú primitívnu americkú kujvu … …

 12. Vtedy, v 89. si idiot mozno celkom nebol. Zato teraz si a korunovany. A nemal si sa zenit ked si nechcel tu americku…

 13. Krasne si dal cesku verziu zem a vek.

  Staci si pozriet tieto low cost stranky co velebia Rusku diktaturu

 14. hm, ono tí Ukrajinci nie sú až taký dobráci ako sa nám neši vládni hlupáci snažia natĺcť do hlavy ….

 15. 6. decembra 2022, 21:04 Ukrajinské banderovské hordy sa počas II. Svetovej vojny správali horšie ako SS jednotky Wermachtu ….. a súčasné azovské pluky sa správajú ako ich predkovia …. bohužiaľ ….

 16. Ano Azov je taky lebo Krpaty diktator tak povedal ….aby si urobil zamienku na kradeze uzemia zvrvchovanej krajiny.

  To je len take obkecanie zverstiev pred domacim publikom. Lebo ti jedini su schopni to zjest. Zapad jeho klamstvam neveri tu uz je putler za kokota vyse 15 rokov.

  Ale je velmi smutne ze ludia na Slovensku obhajuju teroristocky stat a Putinove rozhodnutia.

  Ako niekto dobre povedal „Zlo-váci“

 17. Ale Gorbi sa pytal Dobre. Len mu nikto neodpovedal, ze vojna sa NEDA vyhrat podprsenkami a toaletnym papierom.

 18. Takze sucasni prokremelski trollovia hodnotia realnu historiu byvaleho ZSSR a osobu najvysieho predstavitela komunistickej strany ZSSR a prezidenta M.S. Gorbacova, nositela Nobelovej ceny za mier?

  Usmevne…

 19. Úsmevné je, že to bol len komunistický politik, aparátčik, generálny tajomník ZSSR, čiže hajzel. To, že prišiel s perestrojkou nič na tom nemení.

 20. A aky mier bol dosiahnuy? Najmenej 40 vojnovych konfliktov, v ktorych USA hajili svoje zaujmy? Tie ceny za mier su len americka propaganda na podporu ich politiky.

 21. Anonym 9. decembra 2022, 6:49 – vdaka tomu, ze Gorbacov prisiel s Perestrojkou, aj Ty mozes napisat sice primitivny, no Tvoj vlastny text verejne a bez toho, ze by Ti hrozil trest.
  Zial, aj o nom.