back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Originálna neónová reklama Pepsi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

MÚZEUM TOTALITY v zbierkach disponuje aj originálnou reklamou Pepsi vyrobenou technológiou za tepla ohýbaného skla v tvare písma a loga. Sklenené písmená sú napustené vzácnymi plynmi a hovorovo ich voláme „neónové reklamy“. Práve tieto reklamy v minulosti ako jediné boli aj na motorestoch a veľkých obchodných domoch. Iné technológie totiž dostupné neboli. Reklama bola energeticky náročná a citlivá na únik plynu z prípadne poškodených písmen. Sklenené komponenty boli samozrejme náchylné aj na rozbitie, čo minimálne časť reklamy znefunkčnilo.

Práve takáto originálna a plne funkčná reklama je zachovaná aj v MÚZEU TOTALITY v Seredi.

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

- Článok pokračuje pod reklamou -

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Video z Muzea totality:

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články