back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Klasický tabak zo socializmu TARAS BULBA, FAVORIT a ďalšie cigaretové krabičky

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Hlavne pre starých fajčiarov sú toto spomienky priam na nezaplatenie. Starý klasický tabak Taras Buľba a Favorit  a viac starých krabičiek od socialistických cigariet. Niektoré aj s originálnymi cigaretami.

Krabičky s cigaretami pochádzajú od zberateľa z dedinky pri Nitre a originálne zachovalé balenia tabaku sme včera priviezli z Novej Dubnice.

Z minulosti už máme celé balenie cigariet DALILA a zápalky vyrábané v Československej Smrečine.

Cigaretové krabičky, niektoré zachované aj s cigaretami.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Niektoré predmety boli do MÚZEA TOTALITY  zakúpené, iné darované. Ďakujeme darcom za príspevky do MÚZEA TOTALITY a veríme, že postupne získame ďalšie veci týkajúce sa Serede a známych podnikov v Seredi a okolí za socializmu pôsobiacich.

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Video z Muzea totality:

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články