back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Internet nebol, noviny sme čítali v kaviarni aj u holiča

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Spomínate si na dobu, kedy sme ešte o nejakom internete ani len netušili, kedy boli žiadané časopisy podpultovým tovarom, aktuality z domova a zo sveta sme čítali v novinách a tie boli v kaviarňach, reštauráciách a čas čítaním sme si krátili napríklad aj pri čakaní u holiča?

V tých lepších kaviarňach nemali noviny len tak položené na stole, ale v originálnych držiakoch zavesené spravidla na háčikoch na stene, alebo jednoducho na vešiaku pri kabátoch.

Samozrejme, že k dispozícii boli len noviny PRAVDA, PRÁCA, SMENA, RUDÉ PRÁVO a u nás al Hlas ľudu a Víťazná cesta.

Návštevník MÚZEA TOTALITY teda v starých pohodlných a mimoriadne zachovalých kreslách k dobrej káve (môže byť aj tradične v „horčičáku) v pôvodnej kaviarňovej šálke,  do rúk dostane aj dobovú tlač osadenú práve v spomenutom originálnom drevenom držiaku. Držiak má zhruba pol storočia a sme radi, že sa nám ho do múzea podarilo získať.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Niektoré predmety boli do MÚZEA TOTALITY  zakúpené, iné darované. Ďakujeme darcom za príspevky do MÚZEA TOTALITY a veríme, že postupne získame ďalšie veci týkajúce sa Serede a známych podnikov v Seredi a okolí za socializmu pôsobiacich.

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Video z Muzea totality:

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články