back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

AKTUÁLNE: Drogy, prostitútky, bezdomovci a odpad… To je bývalý MILEX a Sereď – VIDEO

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sereď / Presne tak je možné popísať dlhoročný a pravidelne kritizovaný stav v areáli bývalého MILEXu.

Dnes je tento areál volne prístupný verejnosti, stačí sa zaujímať a človek zistí, že premávka nielen osôb bez domova, ale aj prostitútok a iných indivíduí už na prvý pohľad  pochybnej vizáže, je do a z areálu veľmi častá.

Areál bývalého MILEXu za jeden a pol minúty vo videu:

Po odstránení prakticky všetkých brán aspoň ako tak sťažujúcich prístup do objektu, po ňom jazdia autá takpovediac „jedna radosť“. A niektoré neprichádzajú naprázdno.

O sústavnom vyvážaní odpadu do areálu svedčia nové kopy a „nový tovar“. Ďalšie odpady zo stavieb, ďalšie súčasti starých áut a dokonca aj starý nábytok. Medzi bežnými a dnes už stálymi obyvateľmi rozpadajúcich sa hál sú v kurze autolekárničky, resp. ich obsah. Len na jednom „nádvorí“ medzi halami ich bolo viac ako desiatka.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Ďalšie vyhorené priestory a ďalšie „zariadené“ izby množstvom handier a aj kusmi nábytku, v ktorom dokonca sú poukladané aj rozličné predmety dennej potreby. A samozrejme hodne použitých striekačiek s ihlami. Že by toľko diabetikov?

Ale vážne. Areál bývalého MILEXu, neudržiavané nehnuteľnosti a to aj nehnuteľnosť vlastnená ešte stále primátorom mesta  Ing. Martinom Tomčányim a jeho bratom Vladimírom, sú pre mesto problémom, záťažou a hanbou na jednom z hlavných vjazdov do mesta.Ide nielen o odpadky, ale aj premnožených všadeprítomných hlodavcov a riziko šírenia chorôb a infekcií.

Z bezpečnostného hľadiska zase o rizikové a pre spoločnosť potenciálne nebezpečné osoby v týchto priestoroch dlhodobo prebývajúce. Do MILEXu sa totiž sťahujú bezdomovci a feťáci nielen zo Serede.

Blíži sa ďalšia zima. Sociálna situácia mnohých ľudí sa výrazne zhoršuje. Zamýšľajú sa kompetentní nad tým, akým veľkým problémom tento dlhodobo neudržiavaný areál pre mesto môže byť?