back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Originálne mávadlá a vlajočky zo socializmu vďaka pani Ele skončili v Múzeu totality

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Spomínate si na oslavy 1. mája, ktorých sa občania vtedajšieho socialistického Československa zúčastňovali prakticky povinne?

Od základných škôl, cez stredné a vysoké, úrady, závody a štátne a národné podniky. Všetky inštitúcie v minulosti poskytli transparenty s budovateľskými heslami, obrazy Marxa, Engelsa, Lenina, Brežneva, Husáka a v dávnejšej minulosti dokonca Stalina, školy a úrady hlavne mávadlá, vlajočky a to nielen ČSSR, ale aj ZSSR.

Podniky ozdobovali traktory, multikáry, vétriesky, ify a vlastne čokoľvek v danej dobe pojazdné v ich socializmus budujúcej organizácii.

V Múzeu totality už niekoľko dní máme originálne mávadlá a vlajočky, ktoré práve na tieto účely boli používané. Darkyňa múzeu venovala aj niekoľko pionierskych šatiek, odznakov a kožený opasok s originálnou pionierskou prackou so sloganom „Vždy pripravený“.

Tieto originálne a hodnotné  darčeky do Múzea totality poskytla pani Ela, za čo jej týmto v mene návštevníkov múzea srdečne ďakujeme.

     

- Článok pokračuje pod reklamou -

Všetky darované predmety sa už nachádzajú vystavené a je ich možné vidieť aj osobne.

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality