Šumivé z čias socializmu zachoval a Múzeu totality venoval Peter Kalmus

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Čakať, že viac ako tri desaťročia staré šumivé značky  HUBERT vyrobené ešte Vinárskymi závodmi š.p. Sereď, do Múzea totality získame mimo Sereď, je možné len vtedy, ak do hry vstúpi  Peter Kalmus. Práve on dokáže vždy prekvapiť. A príjemne.

V príjemnej kaviarni Habibi v Piešťanoch práve on do múzea plného socialistických artefaktov, neporušenú originálnu fľašu červeného šumivého pri popíjaní dobrej kávy Peter odovzdal, za čo mu srdečne ďakujeme.

Fľaša „šamusu“ tak skončila vo vitríne zameranej na socialistickú históriu Mesta Sereď. V tejto vitríne sa nachádzajú výrobky a propagačné materiály závodov v danej dobe v meste pôsobiacich.

Reportáž a rozhovor s Petrom Kalmusom pripravujeme.

- Inzercia -

– – –

O Múzeu totality:

Ide o plne súkromné múzeum zriadené v súkromných priestoroch.

Otváracie hodiny sú stabilné?

Nie, nemáme určené otváracie hodiny. Múzeum je v súkromnom objekte a plne dokončené sú nateraz interiéry. Exteriéry na dokončenie čakajú.

Múzeum otvoríme na požiadanie po predchádzajúcej dohode. V múzeu je možné občerstviť sa, resp. posedieť pri dobrom espresse.

Prioritou je nateraz online, teda virtuálna forma prehliadky múzea, preto priebežne na web spracovávame samotné exponáty a jednotlivé expozície.

Iné sú akcie – besedy, prednášky či tématické stretnutia. O tých informujeme verejnosť v médiu.

Ako je možné múzeu venovať napríklad doma nájdené exponáty?

Stačí sa s nami spojiť telefonicky, alebo e-mailom. Alebo ľudia vedia, kde nás nájdu. 😉

Viac je napísané vždy na záver každého článku zameraného na Múzeum totality.

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Špičkový úspech ten šampus.Aj ja by som čakal že bude niekde v špajzi na polici v Seredi.

  2. Anonym 25. júla 2022, 23:59 – nooooo, nie je kazdy ako Ty. Takže neposudzuj podla seba vsetkych ludi naokolo.
    Su aj ludia, ktori nevypiju aj Okenu len preto, lebo je k dispozicii. 😉

  3. No jedno je ale pravda, ze to este bolo nejake sampanske, nie ako teraz, mal som moznost pit este toto dobre sampanske, aj ked uz vtedy ludia z vyroby hovorili ,ze to nieje co byvalo v 70 rokoch…😉

  4. majko ty sice napijes,ale idiotmi a notorikmi sa lubis obklopovat,mas nejaku uchylku?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články