Úplne stará Solvina, Arva na odmasťovanie motorov áut, Diava pasta na parkety a ďalšie socialistické kúsky z garáže

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Len v dobre udržiavanej garáži sa ešte aj dnes nájdu také skvosty, ako sú na fotografii. Všetky tieto kúsky z čias socializmu dnes po dôkladnom vyčistení skončili vystavené v Múzeu totality.

Srdečná vďaka darcovi od množstva zvedavých očí dnes, ale aj v budúcnosti.

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Toto všetko boli kvalitné výrobky oproti tomu, čo sa teraz vyrába a čo nám trh ponúka. Všetko zmiešané vodou, veľké obaly, ktoré sú poloprázdne. Pri stlačení tuby, vystrekne voda. Máme veľmi drahú vodu, ktorú platíme vo výrobkoch, mäso, ryby… Keď by sa mal uplatniť návrh, aby sa nepoužívali plastové vrecká a malo sa baliť do papiera, ako kedysi, tiekol by za nami Dunaj. Tak na tieto výrobky, ktoré sú na obrázku a iné, môžeme len nostalgicky spomínať.

  2. Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život. Len tak mimochodom zásluhou americkej slobody prišiel včera o život jeden človek, pred tromi dňami viac ako 20 ľudí. My máme šťastie, že máme len posratú stanicu – ZATIAĽ!!!!!!! Ja nezabúdam ako sa žilo po ukončení druhej svetovej vojny, veru nezabúdam. Vtedajší reálny život nebol výdobytkom totality ani socializmu. Kto to nezažil, ten to ťažko pochopí.

  3. Čo to má spoločné s ukážkou výrobkov ? My o voze, ty o koze. Ako vždy sú tvoje komentáre od veci.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články