Absurdné a úplne scestné požehnávanie nosičov jadrových zbraní.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Stále viac ma desí, s akou neskutočnou ľahkosťou proruskí trollovia a v historických súvislostiach nezorientovaní jedinci volajú po tom, aby Putin konečne „urobil poriadok na Ukrajine“ a niektorí úplne prepnutí dokonca, aby pokračoval urobiť ho aj u nás.

To, čoho sú niektorí jedinci schopní, už dávno prekročilo všeobecne akceptovateľné hranice. Otvorená obhajoba dobyvačnej vojny na Ukrajine vedenej regulérnou Ruskou armádou má ďalekosiahle následky na vnímaní reality a pohľade dnes už žiaľ dosť veľkej časti populácie žijúcej v mieri a relatívnom bohatstve v slobodnej a demokratickej časti opätovne už vážne rozdeleného sveta.

Buď ide o ľudí príliš mladých a tak si nepamätajúcich na intenzívnu propagandu komunistického proruského režimu v časoch socializmu, alebo o frustrovaných starých ľudí spomínajúcich na dobu, kedy ľudia vo východnom bloku boli (lebo museli) zamestnaní, čo však neznamená, že skutočne aj pracovali a tvorili hodnoty.

Mnoho podnikov síce výrobky vyrábalo, no oproti západu boli výrazne zastaralé, nemoderné a aj tých bol nedostatok.

Áno, pri objektívnom pohľade na časy socializmu, našli by sme aj pozitíva, ku ktorým by bolo dobré vrátiť sa aj dnes. Aspoň teda k tým, ktoré by zabezpečili lepšiu sociálnu situáciu mladých rodín. Mám na mysli napríklad dostupné úvery na bývanie s významnými bonusmi v podobe odpustenia značnej časti úveru pri narodení každého dieťaťa.

Mnoho „vymožeností“ socializmu ale so súčasným spôsobom fungovania spoločnosti nie je kompaktibilných.

V každom prípade by bolo dobre prestať tak veľmi podliehať propagande krajiny – agresora  vedúceho vojnový konflikt na území cudzieho štátu a viac študovať minulosť a dianie vo svete sa snažiť chápať v súvislostiach.

V Múzeu totality máme originály socialistickej propagandy masívne vedenej Zväzom sovietskych socialistických republík v celom vtedajšom „východnom bloku“.

Ani v nižšie publikovaných brožúrach z danej doby, sme účasť cirkvi na požehnávaní nosičov jadrových zbraní nenašli. Kam sa propaganda súčasného politického vedenia Ruskej federácie ešte zníži?

 

Pre pochopenie zmien vnímania vtedajšej reality sveta dokonca aj vedením Komunistickej strany ZSSR, odporúčam prečítanie si niekoľkých kníh  M.S. Gorbačova.

Tie základné a najdôležitejšie sú rovnako súčasťou archívu Múzea totality.

Prípadne aj originál osobne prinesený priamo z vtedajšieho ZSSR.

A najnovšie knižky – Gorbačovov životopis:

a najnovšia knižka o M.S. Gorbačovovi:

O tomto unikátnom diele o M.S. Gorbačovovi, sme písali tu:

„Máme jadrové zbrane, ale nemáme dámsku bielizeň a toaletný papier. Prečo je to tak?“ – Michail Gorbačov

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Obdivuhodný prehľad v tých veľa knihách.Máte tam asi všetko.Veru mali by ľudia viac čítať a myslieť.

  2. prvé posvätenie jadrovej zbrane dostal Little Boy (prvá použita jadrová bomba na mesto. Little Boy požehnal vojenský kňaz na americkej vojenskej základni Tinianktoý zabil cez 110 tisíc obyvateľov a ďalší zomreli neskôr na rozne choroby z ožiarenia

  3. upozorňujem redakciu na platnosť pagr.417 Tr.z. – viď komentár „anonym 15.5.2022, 18:51“

  4. putinko,len pekne pozehnavaj tie rakety ,kurva americka nikdy nespi,vsetci vieme ,ze chcu vase nerastne suroviny a robia preto vsetko mozne aj nemozne.

  5. heno,na rusov sa ten paragraf nevstahuje,pravnik z trnavskej ti to zachvilu vysvetli.

  6. Všetci vieme, že ten rus nevie tie nerastné suroviny ani vyťažiť. Bez americkej Exxon Mobil, Royal Dutch Shell PLC, BP, Total a Statoil a mhohých ďalších.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články