back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Tieto obrubníky vedenie mesta považuje za lepšie, ako nové.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sereď / Je necelý mesiac po nami zverejnenej  kritike nekvalitných prác vykonávaných v meste pri rekonštrukcii verejných chodníkov a ciest. Krivé chodníky bez obrubníkov, prípadne ponechávanie starých obrubníkov na rekonštruovaných chodníkoch pripomína skutočne „lepenie verejných priestranstiev len tak na oko“.

Výsledky používania takto rekonštruovaných ciest a chodníkov potom vyzerajú takto:

Včera počas dňa pracovníci vykonávali opravu iba nedávno rekonštruovaného chodníka na Cukrovarskej ulici.

V predchádzajúcom článku sme publikovali vyjadrenie pracovníka MsÚ Ing. Šiša, ktorý sa vyjadril, že vedenie mesta považuje staré obrubníky za kvalitnejšie ako nové a preto pri rekonštrukcii ich necháva na pôvodnom mieste. Zamestnanec MsÚ Šišo zároveň potvrdil, že ponechaním starých obrubníkov klesá cena za rekonštrukciu. Otázkou teda je, čo je skutočnou príčinou takéhoto postupu pri rekonštrukcii chodníkov v meste.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Toto sú tie „kvalitné obrubníky“, ktoré vedenie mesta namiesto výmeny za nové, necháva pre ďalšie generácie s odkazom na ich vysokú kvalitu. Asi bude potrebné k nim umiestniť tabuľku s menami a priezviskami osôb vo funkciách, aby naše deti na ich „genialitu“ nezabudli.

V ďalších pripravovaných  materiáloch sa pozrieme na ďalšie diela zaplatené z verejných zdrojov a porovnáme ich s obdobnými projektami v iných mestách a dokonca na dedinách. A tiež sa pozrieme na to, aké chodníky vedenie mesta a poslanci MsZ tolerujú aj tam, kde úraz hrozí našim deťom.

Je to o prioritách. Mesto Sereď ročne disponuje cca  15 MILIÓNMI EUR, ktoré rozdeľujú do investícií, chodu mesta a réžie MsÚ  poslanci MsZ a primátor Tomčányi.

– – –

Celý materiál s kritikou na nekvalitne vykonávané rekonštrukčné práce v meste, si môžete prečítať tu:

http://www.seredonline.sk/2021/08/09/rekonstrukcia-chodnika-prave-skoncila-no-niektore-stare-obrubniky-je-uz-potrebne-menit/

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Tie obrubníky ničia autá ktoré by tam ani parkovať nemali.Treba dávať pokuty a potom obrubníky nebudú poničené a dlhšie vydržia.

 2. Tie obrubníky ničia autá ktoré by tam ani parkovať nemali.Treba dávať pokuty a potom obrubníky nebudú poničené a dlhšie vydržia.

 3. Zase sme našli výmolček v chodníku? Nabudúce odfotíme burinu v nápise SEREĎ …. prestáva ma baviť tento žalospev

 4. Zase sme našli výmolček v chodníku? Nabudúce odfotíme burinu v nápise SEREĎ …. prestáva ma baviť tento žalospev

 5. Lajoš – keď ťa to nebaví, tak to nečítaj a nám to neoznamuj. Ale ty si vďačný zákazník, ktorý sa nechá ošklbať na všetkom a je ti jedno, že si si zaplatil nový obal ale staré vnútro

 6. Lajoš – keď ťa to nebaví, tak to nečítaj a nám to neoznamuj. Ale ty si vďačný zákazník, ktorý sa nechá ošklbať na všetkom a je ti jedno, že si si zaplatil nový obal ale staré vnútro

 7. Cista katastrofa. Ziadna zodpovednost. Ten kto taketo nieco navrhol a prebral tam nie len ze nema co robit ale este by to mal aj zaplatit zo svojho ako skodu ktoru sposobil mestu svojou neodbornou cinnostou. Kto z vas by si to takto nechal spravit na svojom majetku?

 8. Cista katastrofa. Ziadna zodpovednost. Ten kto taketo nieco navrhol a prebral tam nie len ze nema co robit ale este by to mal aj zaplatit zo svojho ako skodu ktoru sposobil mestu svojou neodbornou cinnostou. Kto z vas by si to takto nechal spravit na svojom majetku?

 9. Súhlasím s tým, že sú omnoho kvalitnejšie ako nové, len treba ich správne osadiť a nie len tak tam hocijako dať. Taktiež dbať, aby autá nevychádzali na obrubníky!

 10. Súhlasím s tým, že sú omnoho kvalitnejšie ako nové, len treba ich správne osadiť a nie len tak tam hocijako dať. Taktiež dbať, aby autá nevychádzali na obrubníky!

 11. Tieto práce sú stále čistá katastrofa. Neviem podľa akej logiky idú. Aj ,,cykloúsek,, pri Mexiku je na smiech. Naozaj strašné chodníky (Garbiarska, Pažitná, A.Hlinku atď) sa nechávajú nakoniec? Prestavba malého (už nie) parku je žalostná. Práce urobené pol-na pól a mesto sa ospravedlňuje že to stačí. Smutné. To, že je niekto babrák je bežné, ale že sa mi necháme obrať o peniaze to je to smutné. MY sme to platili. Nie ,,mesto,,. MY

 12. Tieto práce sú stále čistá katastrofa. Neviem podľa akej logiky idú. Aj ,,cykloúsek,, pri Mexiku je na smiech. Naozaj strašné chodníky (Garbiarska, Pažitná, A.Hlinku atď) sa nechávajú nakoniec? Prestavba malého (už nie) parku je žalostná. Práce urobené pol-na pól a mesto sa ospravedlňuje že to stačí. Smutné. To, že je niekto babrák je bežné, ale že sa mi necháme obrať o peniaze to je to smutné. MY sme to platili. Nie ,,mesto,,. MY

 13. Keď sa v meste nič nerobí je zle a aj keď sa začne robiť je taktiež zle.Buďte radi že sa tu niečo robí a nie stále na všetko nadávať.