back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

PRAVDA publikovala pravdu. My ju zverejňujeme dávno…

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

K zamysleniu sa na začiatok pracovného týždňa:

Brigita Schmögnerová : Smer mal počas 12 rokov vládnutia jedinečnú príležitosť podporiť lokálnu energetiku, a tak sa aspoň čiastočne odstrihnúť od cien elektrickej energie vo svete a nákladov za distribúciu a prenos. Smer to neurobil: radšej šiel v ústrety veľkým výrobcom energií, distribučkám, monopolným dodávateľom tepla, veľkopodnikateľom so slnečnými elektrárňami a podobne. Preto nie je pri súčasnom zvyšovaní cien elektrickej energie bez viny.

Zdroj: FB Pravda

– – –

A je to tak. Na Slovensku a aj u nás. Spomenie si niekto pri zvýšených faktúrach za teplo na čas, kedy sme verejne upozorňovali obyvateľov na obsah zmluvy  s podmienkami, za ktorých  Mesto Sereď prenajalo tepelné hospodárstvo súkromnej firme?

Poslanec MsZ Kurbel a SOL boli roky označovaní za neprajníkov a zmluva bola občanom vedením mesta komunikovaná, ako výhodný obchod. O tom sme samozrejme nepochybovali ani my dvaja, len v tom, pre koho bol výhodný, sme sa s vedením mesta nezhodovali. Až do vykonania niekoľkých kontrol v mestskej eseročke hlavnou kontrolórkou.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Prichádza čas, kedy je téma zdražovania na základe pravdepodobného klientelizmu a možno aj korupcie na programe dňa a znovu v celoštátnom meradle. No my viac ako desať rokov vytrvalo  upozorňujeme, že najviac špinavostí zameraných proti bežným občanom sa deje v samosprávach. Tam, kde by mali byť dokonca aj samotnými občanmi odhalené najrýchlejšie. A prečo tomu tak nie je? Nuž, lebo ľudia sa začnú o problém zaujímať až vtedy, keď sa týka ich osobne.

Tak teda, teraz sa nás zdražovanie energií týka veľmi, naozaj veľmi osobne. Po energiách zákonite pôjdu hore ceny tovarov, služieb a samozrejme aj jedla, vody a vlastne všetkého, na čo si spomenieme.

Slovensko je malou krajinou naozaj závislou od okolitého prostredia a každý nesprávny zásah do ekonomiky a trhu, obyvatelia cítia oveľa viac, ako v krajine s desiatkami miliónov obyvateľov.

Dokedy si občania nechajú „politikmi“ nakladať na chrbát stále viac povinností? A dokedy budú tým istým  „politikom“ tolerovať aroganciu, korupciu a tunelovanie krajiny?

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img