back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Seredskí mestskí policajti absolvovali taktický tréning v killinghouse

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Bratislavská mestská polícia otvorila nový výcvikový polygón, ktorý bude slúžiť všetkým príslušníkom mestských polícií na území Slovenska. Policajti tu môžu trénovať vstupy do opriestorov, bytov, obchodov, ich prehľadávanie či postupy voči osobám, ktoré neuposlúchnu výzvy. Pracovať so psami tu môžu aj kynológovia a to napríklad na prehľadávaní objektov. Osoby trénujú s realistickými zbraňami, ktoré strieľajú farbu.

Prvý celoslovenský spoločný tréning zásahových a kynologických jednotiek mestských polícií na Slovensku začal vo štvrtok 14. júna. Dvojdňového výcviku sa zúčastnili aj policajti zo Serede, spoločne s kolegami z Trnavy, Košíc, Žiliny, Popradu, Ružomberka a Dunajskej Stredy. Okrem taktického tréningu v killinghouse absolvovali aj výcvik so psami a zdravotnú prípravu.

Zástupca náčelníka MsP Peter Sokol uviedol: „Na otvorenie nového výcvikového polygónu sme boli pozvaní ako jedna z mála mestských polícií a preto sme využili príležitosť a do tréningu sme zapojili 4 príslušníkov. Chceme, aby mali naši policajti vysoké štandardy výcviku a týmto tréningom získali určité nové praktické zručnosti, ktoré môžu následne aplikovať v teréne. Zároveň získali cenné skúsenosti a poznatky z práce kolegov v iných mestách. To všetko prispieva k lepšej pripravenosti a efektivite pri zabezpečovaní verejného poriadku a bezpečnosti v meste. V budúcnosti sa budeme obdobných výcvikov určite zúčastňovať.“

- Článok pokračuje pod reklamou -

foto: MsP Sereď

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články