back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Kto je vlastencom?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kto je vlastne vlastencom? Je to  skutočne ten, kto si tento pojem privlastní vždy pred voľbami, vlastenectvom sa oháňa na billboardoch a v predvolebných diskusiách?

Možno pomôže krátky postreh:

Vlastenec je ten, čo naozaj niečo pre Slovensko robí. Je jedno ci chráni lesy, píše básne, alebo hudbu.
Môže byť vedec, športovec, robiť charitu, alebo učit deti, zbierať papiere na lúke. Znamená to robiť niečo naviac.
@Byt vlastencom znamená rešpektovať iné krajiny, iné národy a rasy, lebo svet je krásny vo svojej rôznorodosti. Mal som to šťastie zažiť takýchto ľudí pri svojej práci, zberateľov a uchovávatelov ľudových piesní, rezbarov, zberateľky krojov, archeológov, dokonca som mal šťastie točiť dokument s Jakubiskom o rusinoch a spoznali sme pri nakrúcaní nádherných ľudí.
Nikto z nich nemal okolo seba 20 dvojkrížov, netrepal hluposti o tom, ako slovania stavali Egypt a nebol agresívny. Každý múdry človek má v sebe pokoru, skláňa sa pred úžasnou mnohostrannostou sveta. Vie sa vyjadrovať v rodnom jazyku, lebo to je jeho vysvedčenie a zároveň si uvedomuje, že aj iné krajiny zhromaždili rovnako krásne poklady. Dnes je to móda vycapit si zástavu, huskyho, alebo vlka do profilovky, gramatikou z osobitnej školy dourazat na fb omnoho vzdelanejsich a mudrejsich ľudí a byť zúfalo prázdny a duševne chudobný. Lebo jediná zásluha takéhoto človeka na tomto svete je, že sa narodil na Slovensku.
Zdroj: FB
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img

Ďalšie články