back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Seredčania navštívili Technické múzeum v Brne

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Ondrej Urban /  Vyše 30 členov ZV SR – klub Sereď a Slovenského zväzu telesne postihnutých v Seredi sa v sobotu 18. mája 2024 zúčastnilo výletu do Brna.

Výlet zorganizoval predseda ZV SR – klub Sereď pplk. v. v. Ing. Ondrej Urban v spolupráci s predsedníčkou miestnej organizácie SZŤP Ruženou Ladicsovou. Hlavnou destináciou bolo Technické múzeum v Brne. V hlavnej budove múzea si mohli návštevníci pozrieť 17 stálych expozícií (Pozor, zákruta!, Optika, Výpočtová technika, Oznamovacia technika, Nožiarstvo, Kultúra nevidiacich, Kovolejárstvo, Brno na dvoch kolesách, Historická stereovízia, Historické vozidlá, Čas nad nami a okolo nás, Ulička remesiel, Salón mechanickej hudby, Parné motory, Železiarstvo, Vodné motory, Letecké motory) a Technickú herňu, ktorá zábavnou, interaktívnou formou zoznamuje malých aj veľkých návštevníkov s rôznymi zákonmi fyziky a ich technickými aplikáciami. Záujemcovia spomedzi účastníkov výletu mali možnosť navštíviť aj najväčšiu burzu militárií v Strednej Európe na výstavisku v Brne určenú pre priaznivcov a zberateľov historických ale aj moderných militárií, každého, kto sa zaujíma o výzbroj, výstroj, vyznamenanie, chladné zbrane, knihy, modely, faleristiku, numizmatiku. Než sa príjemne unavení znova zverili do spoľahlivých rúk vodiča autobusu p. Fázika, výletníci po zaujímavej a poučnej prehliadke múzea a burzy  zamierili ešte do nákupného centra Olympia pri Brne, kde mohli minúť posledné české koruny.

Foto: Ružena Ladicsová, Milan Galgóci, Ondrej Urban

 

zdroj: Mesto Sereď
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

  1. Kto sa postará o likvidáciu metrovej buriny zasiatej na revitalizovanej ploche parkov vnútroblokov Garbiarskej Námestie Slobody ???

  2. Vies co ? Ja ti poradim daj si mini jalepsie bez slipov zohni sa a zacni trhat! Takto dáko nám to volakedy radili len za toho oného si neviem spomenut kto to bol…

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -spot_imgspot_img
spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie