back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Polícia proti nenávistným prejavom na sociálnych sieťach aktívne koná

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

V súvislosti s atentátom na predsedu vlády SR sme zaznamenali na sociálnych sieťach obrovské množstvo hanlivých a nenávistných komentárov vo vzťahu k osobe predsedu vlády SR a taktiež útokov na voličov a predstaviteľov opozičných strán.

Môžeme potvrdiť, že dôkladne vyhodnocujeme všetky podozrivé príspevky, ktoré nám boli oznámené alebo ktoré sme odhalili v rámci posilneného výkonu. Uvedené príspevky analyzujú naše špecializované operatívne oddelenia Policajného zboru a podľa povahy ich postupujeme na príslušný policajný útvar, ktorý vo veci vedie vyšetrovanie. Ako bolo uvedené na tlačovej konferencii, aktuálne ide o desiatky rozpracovaných prípadov.

V uvedených prípadoch môže byť konanie páchateľa právne kvalifikované ako trestný čin schvaľovania trestného činu, nebezpečného vyhrážania, alebo iného trestného činu.

Každé takéto podozrenie vyhodnocujeme jednotlivo v kontexte prítomnosti tzv. indikátorov zaujatosti, ktoré orgánom činným v trestnom konaní napomáhajú určiť, či bol páchateľ motivovaný nenávisťou alebo nie.

 

zdroj: Polícia SR
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img

Ďalšie články