back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

PMJ-čkari asistovali pri bezpečnom prevoze repliky Uhorskej kráľovskej koruny

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Policajti trnavskej PMJ dnes zabezpečovali, v spolupráci so Západoslovenské múzeum v Trnave, prevoz vzácnej repliky Uhorskej kráľovskej koruny, ktorá bola do nedele vystavená pre verejnosť v trnavskom múzeu.

Vzhľadom na význam a hodnotu koruny, vedenie múzea požiadalo políciu o asistenciu pri jej prevoze do Trenčína. Aj keď ide „iba“ o repliku, ide o vzácny predmet vyrobený zo striebra, ktorý je pozlátený a vyzdobený ručne osadenými prírodnými perlami a drahokamami.

Pre zaujímavosť, svätoštefanským originálom bolo korunovaných viac ako 50 uhorských kráľov, medzi ktorými bola aj panovníčka Mária Terézia.

Na miesto určenia sme klenot bezpečne dopravili a odovzdali do rúk trenčianskym klenotníkom, ktorí repliku krásnej koruny vytvorili.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

  1. Dnes som v inom periodiku našiel článok, ktorý hovorí o hromadnom odchode policajtov mimo službu – do civilu. Časť diskutujúcich to hádže na výsluhový dôchodok / o tom tu teraz nepolemizujem / a časť zas za zlé podmienky v polícii. No k obsahu článku.
    Vždy ma napadne, keď vidím ako plnia úlohy tí policajti aj tam, kde by vôbec nemali byť. Teda nahrádzať všakovaké záujmy tých, čo si majú platiť ochranu za svoje peniaze. Áno – obecne sa povie verejný záujem. Nuž, ale. Osobne si myslím, že aj táto replika uhorskej koruny mala byť chránená tak, že si organizátori akcie zaplatia SBS, to už pri plánovaní mali mať pripravené. Potom policajti chýbajú tam, kde by sme ich mali očakávať. A takto je to aj na rôznych futbaloch, či rôznych súkromných akciách. Osobne si myslím, že sa často táto zložka zneužíva. / a to nehovorím o politických násilných vplyvoch na políciu od miestnej samosprávy až po celú verejnú správu /.

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality