back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Otrasný prípad týrania v Trnavskom kraji: Rodičia mali vlastné 4 deti biť reťazou a držať o hlade

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Trnavská polícia má na stole hrôzostrašný prípad týrania, ktorého sa mali dopustiť rodičia na svojich 4 deťoch.

Prípad vyšetrujeme ako zločin týrania blízkej a zverenej osoby závažnejším spôsobom konania, formou spolupáchateľstva.

ZÁMKY NA IZBÁCH A CHLADNIČKE

Políciu na prípad upozornila škola v okrese Trnava, ktorú dve zo štyroch z detí navštevovali. Najstarší, 12 ročný syn, mal na tele stopy po bití reťazou a modriny po tele.

Pri výsluchu policajti zistili, že k bitkám malo dochádzať dlhšie, min. od roku 2020 a otec ich mal biť aj 3 krát do týždňa. Za trest ich mal biť reťazou, remeňom, rukou, zamykať spolu s ostatnými súrodencami vo veku 8, 5 a 3 roky v izbách na zámok a zámky našli policajti aj na chladničke.

Ak mali deti neposlúchať, mali byť údajne aj 24 h hladné a počas tejto doby mali zažiť aj to, že kým ony hladovali, rodičia pred nimi jedli a provokovali ich.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Hoci k bitkám malo dochádzať najmä zo strany otca, mama detí v tejto výchove otcovi údajne nebránila. Konanie rodičov sa na deťoch malo podpísať nielen na fyzickom ale aj psychickom zdraví.

OBAJA RODIČIA SKONČILI VO VÄZBE

Ihneď po oznámení školy kontaktovali vyšetrovatelia aj pracovníkov sociálnej právnej kurately a po súhlase prokurátora polícia zadržala podozrivé osoby, 32 ročnú mamu a 47 ročného otca.

Tí skončila v cele policajného zaistenia a krátko na to ich vyšetrovateľ oboch obvinil zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Vzhľadom na závažnosť konania zároveň predložil návrh na podnet, aby boli obaja stíhaní väzobne.

S podaným návrhom sa sudca stotožnil, a obe osoby boli hliadkami eskortované do ústavu na výkon väzby. Obvineným môže za takéto konanie hroziť v zmysle zákona strata slobody na 7 až 15 rokov.

VŠETKY DETI IM BOLI ODOBRATÉ

Všetky deti boli rodičom odobraté. Staršie tri deti skončili v detskom domove a najmladšie z nich, 3 ročný chlapček, bude pravdepodobne umiestnený do profesionálnej rodiny.

AJ DETI MAJÚ SVOJE PRÁVA

V zmysle zákona o rodine je okrem iného aj to, že rodičia majú právo použiť pri výchove dieťaťa primerané výchovné prostriedky tak, aby nebolo ohrozené zdravie, dôstojnosť, duševný, telesný a citový vývoj dieťaťa.

- Článok pokračuje pod reklamou -

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články