back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Absolútna bezcitnosť: Muž mal po hádke s priateľkou vyhodiť jej psa z okna na 3. poschodí

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|   Vyšetrovateľ oddelenia Bratislava odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie mužovi zo Senice pre trestný čin týranie zvierat. Obvinený mal vyhodiť z okna bytu nachádzajúceho sa na 3. poschodí, počas hádky s priateľkou, jej 9-mesačného psa.

Kríženec rasy Bernský salašnícky ovčiak a Borderská kólia utrpel pádom z 3. poschodia vážne zranenia. Podľa odborného vyjadrenia veterinárneho lekára by pes bez urgentného chirurgického zákroku na následky zranení uhynul.

Obvinený svojim konaním porušil zákaz týrania zvierat podľa zákona o veterinárnej starostlivosti a teda úmyselne týral zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, spôsobil mu neprimeranú bolesť, poranenie alebo utrpenie a to na mieste prístupnom verejnosti.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti. Páchateľovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

 

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

  1. opitý šofěr zabije človeka a dostane možno až 7 rokov a za posratého psa dostaneš 5 rokov. Ľudia už úplne prišli o rozum

    2
  2. Ani 5 nedostane, diagnostikujú mu mánio-depresiu a bude z toho len priestupok.
    Ale tak na Svk najebaný dostaneš za 5 ľudí 15 rokov stačí sa tváriť, že je ti to lúto.

  3. za psa nedostaneš vôbec nič, 99% dostane podmienky, neviem či niekto pamätá, že by odsúdili na nepodmienečný trest niekoho za týranie zvierat, je to asi rarita. Navyše pri tejto vláde z toho bude určite iba nejaký mierny priestupok, možno to skončí iba pokarhaním.

    1

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality