Kadetky s výhrou v Bystrici a prehrou v Ružomberku

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Sobota 6.4.2024 – 17:00
Slávia ŠKP Banská Bystrica – BK Lokomotíva Sereď 53:57 (13:8, 25:23, 40:37, 53:57)
Nemečková 17 (TH 7/7, 2 trojky), Žigová 13 (8/3), Daňová 6 (7/1, 1 trojka), Mudranincová 5 (1 trojka), Buchová 5 (2/1), Hrnčiariková 4 (4/2), Liptáková 3 (1 trojka), Hrnčírová 2, Rychtáriková 2 (2/2), Drimajová a Holbíková. Trestné hody 30/16, 5 trojok.
Hodnotenie zápasu od Emily Žigovej: „V sobotu sme odohrali zápas už so známym súperom. Do zápasu sme chceli nastúpiť s tým, že už od úvodu zápasu chceme brániť agresívne a určiť tempo hry. No to sa nám však nepodarilo. V 1. štvrtine sme zaspali a tempo určoval súper. Do 2. štvrtiny sme nastúpili hneď s väčšou energiou dať všetko do toho, aby sme dobehli súpera, čo sa nám aj podarilo. V priebehu zápasu sme mali menší náskok, no súper nás vždy dobiehal. Do konca sme sa snažili hrať trpezlivo, aby sme nespravili zbrklé chyby, ktoré by mohol súper potrestať. Zápas sa nám podarilo dotiahnuť do víťazného konca. Škoda, že sme s takou energiou nenastúpili hneď od úvodu zápasu. Z víťazstva sa veľmi tešíme a do ďalších zápasov na tom ešte popracujeme.“
K zápasu sa vyjadril aj tréner Martin Bosý: „Zápas sme neodštartovali vôbec podľa predstáv. Bystričanky boli agresívnejšie a valcovali nás protiútokom. Našou prioritou sa stalo to, že sme potrebovali zastaviť ich protiútok a potom postupne krok za krokom trpezlivo ukrajovať z ich vedenia. Pozitívom bolo, že sa nám to podarilo už do polčasu a v druhej polovici hry sa začínalo prakticky od nuly. Keďže sme sa už ako tak dokázali vyrovnať s agresvitou súpera tak sa začal hrať vyrovnaný basket. V treťom dejstve sme striedali veľmi dobré úseky s nevynútenými chybami a tým sme nevedeli preklopiť zápas na našu stranu. Podarilo sa nám to až v poslednej štvrtine kedy nás podržali premenené trojbodové pokusy a zvládnutý napínavý záver zápasu.“
Nedeľa 7.4.2024 – 10:00
MBK Ružomberok – BK Lokomotíva Sereď 76:51 (28:5, 46:32, 60:43, 76:51)
Hrnčiariková 12 (TH 6/3, 1 trojka), Žigová 12 (6/3, 1 trojka), Buchová 7 (1 trojka), Daňová 5 (3/1), Drimajová 4 (2/1, 1 trojka), Mudranincová 4, Liptáková 2, Rychtáriková 2, Holbíková 2, Nemečková 1 (6/1), Hrnčírová. Trestné hody družstvo 23/9, 4 trojky.
Hodnotenie zápasu od Nely Drimajovej: „V nedeľu sme odohrali zápas proti Ružomberku a napriek našej prehre, môžeme byť pyšní našim výkonom. Začiatok zápasu nebol ideálny, hoci sme sa snažili, prvá štvrtina nám nevyšla podľa plánu. Avšak sme sa nezľakli a postupom času sme začali hrať lepšie a lepšie. Celý tím podal skvelý výkon a hral s odhodlaním. Bohužiaľ, niekoľko chýb nám nakoniec urobilo problémy a Ružomberok dokázal využiť naše slabiny. Sme pripravení sa vrátiť do tréningu a pracovať na tom, aby sme sa zlepšili a pripravili na ďalšie výzvy pred nami.“
Hodnotenie trénera Martina Bosého: „Nedeľný zápas sme odštartovali z našej strany nepochopiteľným spôsobom, ktorý sa len tak nevidí. Samozrejme musím povedať, že družstvo Ružomberka má obrovskú kvalitu a fyzickú pripravenosť na vysokej úrovni. My sme ale nijakým spôsobom hráčkam Ružomberka nevzdorovali a za stavu 20:0 to vyzeralo na blížiacu sa katastrofu. Tento zápas mal ale dve strany mince a tou druhou bolo to, že dievčatá zápas neopustili a zato som veľmi rád. Začali sme sa vyrovnávať fyzickosti a agresivite a určite sa to prejavilo aj na priebehu zápasu. Od tohto momentu sme boli Ružomberku dôstojným súperom a boli úseky hry kedy bolo momentum zápasu aj na našej strane.
Čakajú nás posledné štyri zápasy nadstavbovej časti, v ktorých sa bude rozhodovať o postupujúcich družstvách na záverečný finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska v tejto kategórii.“