back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Premiér Fico a ministri novinárov o termíne realizácie nového mosta v Seredi neinformovali

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Galanta |  Od dnešného výjazdového zasadania vlády SR si pravdepodobne až príliš veľa sľubovali nielen obyvatelia mesta Sereď, ale pravdepodobne aj samotný primátor. Aké sú výsledky vo vzťahu k takmer rok uzatvorenému mostu ponad železnicu?

Keď si odmyslíme protestujúcich občanov pred Domom kultúry v Galante, netrpezlivo očakávajúcich príchod ministrov na rokovanie vlády a fakt, že premiér Robert Fico prišiel asi o hodinu skôr a tak sa vyhol čakajúcim občanom, veľa informácií neposkytol ani novinárom na následnej tlačovej konferencii, na ktorú čakali niekoľko hodín.

Premiér Fico ako obyčajne pred novinármi povedal čo chcel a viacmenej bez možnosti klásť mu otázky, tlačovku opustil a nechal tam samotných ministrov. Títo si následne rovnako povedali čo uznali za vhodné a prítomným desiatkam novinárov odpovedali skutočne na minimum otázok, ktoré mali záujem položiť. Po každom vystúpení ministra tento tlačovku jednoducho opustil, až na záver zostali len dvaja ministri, z ktorých Erik Tomáš snáď väčšinu času využil na kritiku Ivana Korčoka a strašenie prítomných jeho prípadným zvolením na post prezidenta SR.

Neopísateľne radi by sme priniesli obyvateľom mesta pozitívne informácie ohľadom mosta – opravujeme, akékoľvek informácie z rokovania vlády, týkajúce sa termínu opravy resp. realizácie nového mosta v Seredi. Jednoducho sme sa ich nedozvedeli a šancu položiť otázku kompetentným sme nedostali.

Zabitý čas čakaním na premiéra a ministrov? Nie, určite by sme to takto nenazvali. Skôr istota, že po novom moste jazdiť tak skoro nebudeme.

Jediné, čo sa nám podarilo zistiť a aj to nie od premiéra SR Fica, alebo kompetentného ministra je informácia, že výberové konanie by malo byť vyhlásené do septembra 2024.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Úspech rok od vydania stavebného povolenia? Skôr hanba a neskutočná arogancia voči poškodeným občanom, ktorí tak ako sme predpokladali, budú musieť svoje požiadavky na kompetentných a za stav zodpovedných vyjadriť hlasnejšie a výrazne intenzívnejšie ako tomu bolo doteraz.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img