back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Výtvory Seredčanky pani Vierky sú aj u pápeža. Nahliadnite aj vy do jej dielne plnej kreatívnych nápadov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Vo všeobecnosti súčasná doba priniesla výrazne nižší záujem mladých ľudí o zberateľstvo, ručné práce a spoznávanie tradícií nášho národa. Našťastie nie všetky deti sú rovnaké a ešte stále nájdu vzory aj u staršej generácie, na ktorej tvorbu a snahu zaujať mládež môžeme byť hrdí aj u nás v Seredi.

Stretli sme sa náhodou v priestoroch jedného z bazárov, kde sa nám zapáčila rovnaká vec. Išlo o krojované bábiky, ktoré skončili v múzeu. Pani, ktorej sa páčili rovnako spomenula, že má takýchto rovnako a nielen malých bábik, ale aj čosi viac. Preto sme sa vybrali k nej, aby sme kúsky z jej tvorby videli na vlastné oči.

Už v kuchyni rodinného domu priestor dopĺňajú dve figuríny oblečené v perfektných krojoch vyhotovených domácou, pani Vierou Boledovičovou. Bábika ležiaca v kočíku je tak úžasným doplnkom, až sa nám nechce pokračovať v pozeraní ďalších zaujímavostí z rúk umelkyne pani Vierky.

Po krátkom predstavení výnimočného umenia, ktoré je zároveň záľubou domácej panej prichádzame vedľa, kde sú skutočné poklady, ktoré už onedlho obohatia a svojou krásou budú dotvárať atmosféru veľkonočných stolov v našich rodinách.

Túto milú, kreatívnu a zhovorčivú pani môžete pravidelne vidieť svoje produkty predávať pred poliklinikou v Seredi. No povedzte, nemá talent a povestné slovenské „zlaté ručičky“?

- Článok pokračuje pod reklamou -

Nechajme o svojom umení rozprávať pani Vierku Boledovičovú v reportáži.

 

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

  1. Krásne, krásne a ešte raz krásne.
    O takýchto ľuďoch treba písať, aby sa o nich vedelo. Takýchto ľudí treba obdivovať a vážiť si ich. To je celebrita 👍

    17
  2. Krása, to je talent, všetko nádherné.Taketo články by som čítala každý deň.

    4