back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Niekoľko občanov Ukrajiny žijúcich v Seredi, si 2. výročie okupácie pripomenuli na Námestí Slobody – VIDEO

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sereď | Dnes krátko po 13. hodine si na Námestí Slobody niekoľko v Seredi žijúcich Ukrajiniek pripomenulo smutné výročie napadnutia Ukrajiny okupačnou Ruskou armádou.

Podľa slov Ukrajiniek pochádzajúcich prevažne z východnej časti Ukrajiny, želajú si mier, ukončenie vojny  a návrat domov. Žiaľ, v súčasnosti sa vrátiť nemajú kam. Mestá z ktorých pochádzajú, sú sústavne bombardované a niektoré časti Ukrajiny priamo v okupácii.

Ukrajinky zapálili sviečky na pamätníku Osloboditeľom Serede, na ktorom pri sviečkach nechali vlajku Ukrajiny.

AKTUALIZOVANÉ – priložené video

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Paradox, ukrajinské sviečky na pamätníku ruských vojakov…. veľmi si želám,aby sa vojna skončila,ale žiaľ EU si to neželá…

  9
 2. Už by aj stačilo tých Ukrajinských blbostí. Nemajú sa kam vrátiť? Čo trepú preboha veď nieje vojna v celej UA. Kľudne si môžu páliť sviečky a vešať vlajky doma. Sem sa dotrepú a ešte tu budú šaškovať, robiť protesty a podobné veci. Odchod domov.

  7
 3. Aký paradox? Zopakujte si dejepis 😉 Sereď oslobodil 2.ukrajinský front pod vedením ruského maršála Malinovského 😉To len aby ste bol/a/v obraze…

  6
 4. Za mier a pokoj 24. februára 2024, 19:35 a Pre mier a pokoj 24. februára 2024, 21:21 – marsal Malinovskij sa narodil v Odesse na Ukrajine a pod jeho vedenim 2. Ukrajinsky front oslobodil aj Sered.

  To, ze tieto Ukrajinky zapalili sviecky PRAVE NA TOMTO pamatniku svedci o tom, ze maju v historickych faktoch vyrazne jasnejsie, ako vacsina hlupych proruskych trolov.

  Ludia, vzdelavajte sa, vlastna hlupost vas zahubi…

  16
 5. Pre mier a pokoj: a Ty si myslíš, že ked to bol ukrajinský front, tak ten sa tak nazýval kvôli ukrajincom?? To si veru chudobný duchom alebo hlupák…ten sa tak nazýval preto, lebo išiel cez Ukrajinu!!
  A tí 4 čo bývajú oproti mne tam neboli…no musím ich pokarhati! :-))

  5
 6. p. Majko…a nesnažte sa nám niečo tu podsúvať! To bol Sovietsky zväz, ktorého súčasťou bola Ukrajina…a niekomu tu nadávať do hlúpych proruSSkých trollov, no že sa nehambíte!
  Je evidentné, že Vy ste sa na základke už učili prekrútené anglosasské dejiny 🙂

  14
 7. Tí čo útočia na Ukrajincov by sa mali zamyslieť ako by sa cítili ak by im niekto znásilnil dcéru, zabil syna, vypálil či zbombardovali dom a ich zmrzacil teda im urobil to čo robia nacisti na Ukrajine a podobný IQ -60 sa vyjadroval sa podporu toho agresora.

  Treba dať Ukrajine všetko čo potrebuje na vyhnanie agresora z ich územia a uzavrieť všetky hranice s tým agresorskym štátom, prerušiť aspoň na 💯 rokov všetky ekonomické a diplomatické vzťahy vrátane úplnej blokády dočasne okupovaného územia kaliningradu.

  Vivat NATO, vivat 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦💪💪💪👍👍👍

  8
 8. Mini rusko bolo obkolesene veľkou Mongolskou ríšou susediacou s rímskou ríšou, Krym bol súčasťou osmanskej ríše 😁 …
  Od bajkalskeho jazera až po Vladivostok bola Čína, ktorá bola v istom momente Japonským 😁
  rusko prehralo vojnu s Japonskom, v Afganistane a prehrá aj tu a rozpadne sa rovnako ako ríše vyššie aj táto federacia skladajú sa z Burjatov, Dagestancov, Cecencov a ďalších moslimov…

  4
 9. Ertywet! 24. februára 2024, 21:55 – som rad, ked moj prispevok okamzite najde adresata.
  Takze Ertywet! – Sovietsky zväz tvorilo 15 STATOV: Rusko, Ukrajina, Bielorusko, Uzbekistan, Kazachstan, Gruzínsko, Azerbajdžan, Litva, Moldavsko, Lotyšsko, Kirgizsko, Tadžikistan, Arménsko, Turkménsko a Estónsko.

  Ostatne Vase uvahy neprezentujte za moje.

 10. Nenazýval by som to štátmi, skôr republikami. Koniec koncov dlhý tvar Sovietskeho zväzu bol Zväz sovietskych socialistických republík. To ako keby ste povedali, že Československa tvorili dva štáty. Nie, republiky.

  4
 11. Pre neznámeho ak sa rusku “dari“ 🤣😂🤣 tak aplikujeme to isté čo aplikujú oni:
  – 40% rozpočtu (platí štát) dávajú na zbrane pošlú na Ukrajinu a tam to pošlú do večných lovist Ukrajinci.
  Nuž navrhnite to ficovi nech dá táto vláda 40% všetkých peňazí na výrobu zbraní a pošle grátis na Ukrajinu ( ľudia v zbrojovkach zarobia a budú míňať vo svojom regióne) len štát sa bude zadlžovať ako dnes rusko.
  – úrokové sadzby majú russy 16 % mi len 4% a to tu musí stať pomáhať aby boli schopní splácať hypotéky 🤣😂🤣 putler nepomáha platiť hypotéky ani pri 16% 🤣😂

  3
 12. Kto výtal nemeckých vrahov počas druhej svetovej vojny, keď Hitler napadol sajuz, Ukrajinci výtali Nemcov kto bojoval po boku nemecka, ukrajinská armada aj Slovenská armáda bojovala na rozkaz klérofašistu Tisa proti sajuzu.Kto dal súhlas na obsadenie Československa 1968 väčšina Ukrajincov politbira sajúza. Poučil sa niekto určite nie, vládnuce hovädá ženu vojakov na smrt. Vojna na Ukrajine nevznikla len tak, vieme kto mal zálusk získať zadarmo ukrajinu a vydierať Rusov obmedzovať ich ekonomicky vojenský atď, ľudia nie sú drbnutí. Neustále rozširovanie paktu NATO má svoj efekt Ukrajina trpí aj celá Európa.

  4
 13. Že sa na toho super Hl….aká nevykaslete.Je ozaj vzácnosť natrafiť na niečo takého Nevzdelanec,arogantný človek,ktorý by chcel určovať chod spoločnosti.Strasne

 14. Anonym 25. februára 2024, 1:30

  Čo si nedáš tabletku, keď ti nejde zaspať. Už ti úplne prepína.

 15. Rusko je zhubna rakovina na mape Europy.
  Pokial nebude rus na kolenach umierat od hladu nebude tu dobre 💙💛

  4
 16. Správne Majko. Vzdelávaj sa. Vojna začala, keď USA spravili majdan v 2014. Tam začala fasizacia Ukrajiny a následná likvidácia etnických Rusov, viď Odessa a spol. Dovtedy Putinovi brnkali po nose az sa jedného dňa rozhodol, že stačilo. Prišla na rad deratizacia. A ak chces byť úplne vzdelany, tak si nastuduj vyjadrenia Georga Friedmana, ktorý hovorí, že je strategickým záujmom USA, aby rozbili väzbu GER-RUS, lebo nemecké technológie a ruské prírodné zdroje sú smrteľným koktejlov pre Ameriku. Toto je skutočný dôvod vojny na UA a nie tie sračky, čo tu omielas. Je až neuveriteľné akú mieru slepoty a tupoty si dosiahol.

  11
 17. Pre: Anonym 25. februára 2024, 12:07
  Keby si nebol sprostý jak kýbel gitu tak si pozrieš ako Rusko podkopáva Ukrajinu od 90 rokov pomocou distribúcie plynu a veľmi rýchlo zistíš o čo sviniam z moskvy ide celý čas. Nie nadarmo chceli už v 93 vymeniť dlh za čiernomorsku flotilu a jadrový arzenál, akurát vtedy rus ešte nemohol vyskakovať… V 2014 bolo rusko už dostatočne silné aby si to mohlo dovoliť, už vtedy západ vedeľ že bude rus pokračovať len čakal na daľšiu príležitosť, ktorá prišla s covidom a sním spojenou infláciou. S takým susedom to ani inak dopadnúť nemohlo. Presne podľa vzoru Hitlera a sudetských nemcov v CSR…

  3
 18. Pre: Cukrovar 25. februára 2024, 14:08
  Pekné ukrajinky idú ďalej na západ, veď nie sú jebnuté už keď utekajú od dezolé rusov tak neostanú pri dezole prorus slovákoch… 😀

  3
 19. Zase nenávistný Homo Dezole.Si tam pri pamätníku?Mnohi sú už unavení, nielen v Európe,USA aj u nás.

 20. fuuu, jaka plnka pri tom pamatniku, skoro museli dopravu v danom mieste zastavit :D. Taky naval nikto necakal 😀 😀 😀 .

  3
 21. Čiže aj usa tvoria len štáty? Pán M obliekate si taký kabát aký Vám v danoˇ okamihu vyhovuje…

  2
 22. Pre: Anonym 25. februára 2024, 15:31
  Tvoja prestarnutá hlavička je unavená z tých hovien čo dennodenne číta 😀

 23. Vojna je zlá vec, nikto nevyhrá sú len porazený.
  Keby nebola Ukrajina najskorumpovanejší štát na svete, tak by dnes nebola vojna na Ukrajine. Ukrajina mohla neuveriteľné ťažiť zo svojej situácie aj polohy. Mohla byť „drahou nevestou“ kde by inkasovala len výhody z východu aj západu.
  Otázky na zamyslenie:
  Prečo je v tak bohatej krajine na nerastné suroviny chudobné obyvateľstvo.
  Prečo prišlo k pomníku len cca 15 ukrajincov keď ich je v Seredi niekoľko stoviek.

  3
 24. Uviedol som sem video z youtube. Bol to rozhovor s bývalým českým veľvyslancom vo Francúzku a diplomatom. Môže mi administrátor vysvetliť, prečo ho vymazal?

 25. Cenzúra horšia ako za komunizmu.. 25. februára 2024, 18:38 – ziadna cenzura, ale ochrana pred VEDOMYM a UMYSELNYM porusovanim pravidiel diskusie, ktorych pochopenie ste pred odoslanim prispevku POTVRDIL.

  2
 26. Takže aké pravidlá diskusie som to porušil? Že som si dovolil šíriť názor protichodný s ideológiou SOL?

  2