ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Fungujú pravidlá na seredskej cyklotrase? Občan píše: „Na tejto cyklotrase to zjavne nefunguje, pre úžasnú nevraživosť a agresivitu ľudí“

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Do redakčnej pošty nám prišiel od občana mesta Sereď nasledujúci text so žiadosťou o uverejnenie:

 

Cyklotrasa v k.ú. mesta Sereď

ťažko dať tento prívlastok uvedenej dráhe, nakoľko sa po nej pohybujú peší korzujúce indivíduá a to tak, že idú vedľa seba nevyhnú sa tak, že nemáte šancu ich obehnúť a z ktorých úst sa šíria vulgarizmy smerujúce k osobám čo ju využívajú pre jazdu na bicykloch. Majitelia psov ich tam venčia, ktorý pobehujú po trase a o čom svedčí kopa výkalov na trase a vedľa nej. Vo veľkej miere sa tam prechádzajú ženy ktoré majú maličké deti, ktoré vozia v kočíkoch a samozrejme idú po strede dráhy ale spravidla po nej pendlujú z boka na bok.

Najväčší punc tomu všetkému dal dňa 04.02.2024 t..j. v nedeľu chlap ktorý diaľkovým ovládačom ovládal malé elektrické autíčko v ktorom sedelo cca 3-4 ročné dieťa. S týmto autíčkom behal po dráhe z boka na bok a keď cyklista zazvonili aby uvoľnil trasu ( kde sú oznamy na nej uvedené „jazdi vpravo v smere jazdy “ ) tak časoval cyklistu slovami “ KO – -.T, nemáš brzdy.

Predmetná trasa je územná časť mesta kde sa majú dodržiavať stanovené pravidlá, verejný poriadok ako aj korektnosť a medziľudské vzťahy. Na tejto cyklotrase to zjavne nefunguje, pre úžasnú nevraživosť a agresivitu ľudí.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Na druhej strane možno konštatovať, že nie všetci sa takto neprizorne chovajú sú tam aj slušní ľudia.

Naskytá sa otázka, keď, že ide o verejné priestranstvo na ktoré má dozerať MP, ktorá má dbať na verejný poriadok, prečo tam občas nezavíta, čím by mala možnosť obohatiť mestskú kasu, za množstvo zistených priestupkov. Bolo by vhodné sa opýtať na túto skutočnosť primátora ako funkcionárovi ktorému podlieha MP.

Na margo uvedeného možno dokladovať a to prečo sa takéto neduhy nestávajú na cyklotrase trase ktorá je v teritóriu obce Šúrovce ? doslova sa cítite, ako keby ste došli do iného sveta s inými ľuďmi. Ak stretnete nejakého bežca nie je výnimkou že prvý pozdraví. Nestretnete žiadne psy, kočíky a ostatne neduhy ako na Seredskej starane.

– – –

Poznámka redakcie:
Autor textu nás požiadal o zachovanie anonymity: „Zároveň Vás prosím o nezverejnenie mojej osoby, nakoľko som presvedčený, že by boli vedené od takýchto agresívnych ľudí fyzické útoky, proti mojej osobe.“
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Teraz si nechcem zastávať ne-cyklistov ale seredský týteš odjakživa využívali peší na prechádzky v prírode či už s kočíkom alebo so psom. Samozrejme nemali by sa chovať akoby im hrádza patrila a mali by sa vedieť správať a ísť po pravej strane. A tiež cyklisti by mali tolerovať pohyb osôb minimálne po tej časti hrádze ktorá sa nachádza v meste a byť tým pádom opatrní.
  Osobne mi najviac vadia psíčkari so psami bez vôdzky. Neraz som po tých hlupákoch musel vrieskať nakoľko sa ich psy ku mne rozbehli. A to že je hrádza aj obsratá od týchto zvierat to už vadí každému.
  Veľmi by som privítal keby raz za čas spravili mestskí policajti akciu aj na hrádzi presne voči takýmto psíčkarom!

  15
 2. Pravdu píše. Aj na tytesi to vyzerá ako v meste na korze. Deti tam behajú ako na Ihrisku. Už tam nechodím. Niekto mi podbehne a mňa budú hlúpi ľudia lyncovat.

  1
 3. samotný názov určuje čo je to a hlavne pre akú prevádzku. “ cyklotrasa “ Nikto nebráni aby ju využívali aj iné osoby – pešie, ale tak ako to uvádza predrečník pri zachovaní pravidiel premávky. Zrejme títo ľudia si neuvedomujú, že ak vstúpia do dráhy cyklistovi ktorý ide cca 25 km rýchlosťou, tak majú dve možnosti 1/ že spadnú dole tvárou na asfaltovú cestu kde im vyletí mozog, alebo
  2/ prídu k ublíženiu na zdraví a môžu byť mrzáci do smrti. Zrejme sú tak debílne arogantní, že si nevážia svoje zdravie a hlavne existenciu pri plnom zdraví.
  Ako sa pohybujú chodci, psičkári, kočikári a pod. ,tak je to krásne zdokumentované malými kamerami ktoré majú cyklisti nainštalované, hlavne preto, že sa chránia pre prípad nehody.
  Čo sa týka osôb tam kočíkujúce svoje malé deti, tak je to nepochopiteľné , prečo na hrádzi keď mimo už uvedeného je tam veľmi veterno. Určite by bola vhodnejšia prechádzka do Kempingu a hlavne pre nich plne bezpečná, lebo na cyklotrase aj kočíkom bránia k prejazdu a vystrkujú ho do stredu dráhy a aj viac. Neuvedomujú si to že môže dôjsť k takému nešťastiu že potom budú chodiť na krchov.

  2
 4. Prečo nechodia kočikári hlavne po parku kde je to krásne, čisté nevzdušné a hlavne 100% bezpečné, nikto ich tam neohrozí. Môžu na chodníkoch aj tancovať.

  1
 5. Tak treba ale jasne povedať ze v katastri obce surovce je jasne dopravná značka cyklotrasy a v seredskej časti to nie je cyklotrasa…ide o to len logicky sa tolerovať, ale v našej spoločnosti momentálne tolerantnosť, ohľaduplnosť…proste ľudskosť sú neznáme pojmy. Jednoducho ani peší ani cyklista nie sú pánmi na tejto trase…

 6. Tites tu bol vždy hlavne pre SEREDANOV.
  O čom to trepete ľudia?
  Prečo by žena s kočíkom nemala ísť po titesi?
  Alebo deti čo sa hrajú?
  Zato že pár debilkov na bycikloch sa cítia na veľko že využívaju cyklotrasu a nikto im nemôže zavadzat?
  Každý na bicykli by mal dávať POZOR, pretože často si neuvedomuju že su najzranitelnejsimi členmi premávky. A to DOBROVOLNE!!!

  6