ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Aký máte názor na výstavbu veterných turbín v blízkosti Galanty a Serede? Na podpis petície zostávajú posledné dni! – VIDEO – ANKETA

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Galanta | V uplynulých dňoch sme informovali o petícii a občianskej aktivite spojenej s plánovanou investíciou – výstavba 255 metrov vysokých turbín na výrobu elektriny z vetra, v lokalitách v blízkosti Galanty.

Článok nájdete tu:

255 metrov vysoké veterné elektrárne medzi Sereďou a Galantou – LIVE prenos zo stretnutia občanov

V priebehu posledných týždňov bolo zvolaných niekoľko stretnutí občanov bývajúcich v lokalitách, v ktorých sa uvažuje s výstavbou turbín.

Na stretnutí v Galante, časti Javorinka, sme sa zúčastnili s kamerou.

Zo stretnutia sme v spolupráci GalantaONLINE priniesli priamy prenos, ktorý nájdete tu:

- Článok pokračuje pod reklamou -

Na stretnutí sme vyhotovili rozhovor s primátorom Galanty Petrom Kolekom a iniciátormi petície:

Stretnutie sa konalo aj v Dennom centre v Hodoch v Galante:

K predmetnej problematike sme pripravili anketu, v ktorej môžete vyjadriť svoj názor a odpovedať na otázku:

Súhlasili by ste s umiestnením 255 m vysokých veterných turbín 700 - 800 m od svojho rodinného domu?

 

Petíciu, proti výstavbe veterných parkov v regióne mesta Galanta, môžete podpísať tu:

Petičný výbor informuje, že zber podpisov sa končí k 31.1.2024.

- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Neviem. všade všetci buďme zelený,eko a neviem čo. Všetko zakážme lebo eko. Teraz sa len šušká o tomto a hneď petícia že nie.ok.skor by ma zaujímalo kam pôjde tá elektrika,komu a za akú cenu. Keď nám to tu majú postaviť tak nech máme stoho osoh,nie zas niekto zarobiť príde a bude nám to predávať za drahe€.

  19
 2. Zastavajme naše najúrodnejšie polia s halami a veternými mlynmi a zrat budeme patoky z reťazcov …

  14
 3. Nemyslím si,že v tejto oblasti sú podmienky na to,aby boli takéto objekty rentabilne.A postaviť ich len tak,lebo to je teraz v móde?

  7
 4. Pre TELA
  Vidim ze ne vylet chodis najdalej na vincak, a ked je na roli stlp VNky to ti nevadi?ty rozhodujes aky patok konzumujes tak sa nevyhovaraj na nieco co inde funguje roky uz len v hlasovani cotuje zavadza autor ked jeto na roli neni to v bliskosti domu ato jeto daju vedla DHL tak nech je to tam kludne aj luzenec stim mozu ohradit

  4
 5. ja to nechápem. Na jednej strane sú tieto turbíny blízko domov a je to v pohode. 700 metrov od domu je pomerne dosť. V Kittsee sú ešte bližšie k domom. Ale zasa tam nie sú 250 metrov vysoké. Takže niekto spravil preklep a sú 25m vysoké alebo sú 3x také ako v Rakúsku, Maďarsku.
  Mám pochodené veľa okolo týchto elektrární a kto vraví, že to je hlučné a robí to vietor, tak ten pri nich asi nikdy nebol a nepozná fyziku.
  Ja som za. Určite je to lepšie ako solárne elektrárne, ktoré tu máme. V okolí turbín môžeme mať polia a pestovať tam plodiny. Solárne sme bezhlavo postavili na miestach, ktoré sa dali využiť na úplne iné veci.

  16
 6. Niekto na tom pekne zarobí,inak by to nestavali,my dotknutý z toho budeme mat zase len drahsiu elektriku. Nieco za nieco. Nestavaju to na 5 rokov,takze rozhodujeme aj za dalsie generacie. Vo Vahovciach znasame ucinky priehrady do dnes. Nikoho nezaujima ze mame pivnice plne spodnej vody.

 7. A koho zaujíma Kittsee,pravdu má ten pán či pani,,,čo bude mať z toho pbčan? A za druhé,,,, Znárodniť treba Elektrárne,čo Dzurinda predal,,,a nepotrebujeme veterné kolesá!!!

  17
 8. Ja si myslim ze by to mali postavit hlavne preto ze je to ekologicke a nikto predsa nepovedal ze pod tymi turbinami sa nemoze nieco pestovat, takze ano ja som za.

  5
 9. Doteraz fotovoltaický biznis a teraz už aj veternoturbínový ??? Však sme s elektinou sebestační !!! V oboch prípadoch to zaplatí len občan za ‚zelenú elektrinu “ !!!

  3
 10. Otázka vyššie znie – Súhlasili by ste s umiestnením 255 m vysokých veterných turbín 700 – 800 m od svojho rodinného domu?
  Neviem či niekto po